Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie żyje były prezes KIR, Kazimierz Małecki

Kazimierz Małecki był prezesem KIR-u w latach 2007-2016

Smutna informacja z KIR-u. Zarząd spółki informuje o śmierci Kazimierza Małeckiego, byłego prezesa spółki, który stał na jej czele w latach 2007-2016. Za jego kadencji KIR wdrożył m.in. Express Elixir, czyli jeden z pierwszych w Europie systemów do przelewów natychmiastowych.

Kazimierz Małecki był radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmował stanowiska w administracji publicznej: pracował w Kancelarii Sejmu, w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie jako sekretarz Rady Ministrów. W latach 1989-1991 w Kancelarii Prezydenta RP pełnił funkcję zastępcy Szefa Kancelarii. W gabinecie premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego był sekretarzem stanu w URM.

Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 1993 r. Do 1996 r. pracował w banku PBI na stanowisku wiceprezesa i zastępcy prezesa, następnie w latach 1996-2002 był wiceprezesem banku PBK. W okresie 2002-2006 r. pracował jako wiceprezes PKO BP. W 2012 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Rodzinie, przyjaciołom oraz współpracownikom Kazimierza Małeckiego z KIR redakcja cashless.pl składa szczere kondolencje.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies