Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trójmiasto wprowadza sprzedaż biletów długookresowych przez aplikacje mobilne. Nowa usługa na razie dla użytkowników mPay

Trójmiasto jest jedną z niewielu dużych aglomeracji, które pozwalają na kupowanie i przechowywanie w aplikacjach mobilnych biletów dłuższych niż tygodniowe

Operator transportu publicznego w aglomeracji trójmiejskiej wprowadził możliwość zakupu długookresowych biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Obecnie taka opcja znajduje się w apce mPay. W najbliższym czasie usługa znajdzie się w konkurencyjnych rozwiązaniach. Zostanie też wydłużona lista rodzajów biletów długookresowych, które za pomocą smartfonów będzie można kupować. Oprócz miesięcznych będą też studenckie 4-miesięczne oraz uczniowskie 5-miesięczne (ważne przez cały semestr nauki szkolnej).

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza Blika C na Huawei

Jak wspomniałem wyżej, Trójmiasto jest jedną z nielicznych dużych aglomeracji w Polsce, które pozwalają na zakup i przechowywanie w aplikacjach mobilnych biletów długookresowych. Pozostałe to m.in. Szczecin, Wrocław, Białystok czy Łódź. Na liście tej brakuje więc przede wszystkim Warszawy. Jej mieszkańcy wciąż, aby mieć bilet miesięczny, muszą zaopatrywać się w archaiczną kartę miejską i wozić ze sobą portfel z plastikiem.

Przeczytajcie także: Nowe koleje w aplikacji mPay

Polski rynek aplikacji umożliwiających zakup biletów komunikacji publicznej jest wysoce konkurencyjny. Oprócz wspomnianej wyżej apki mPay funkcjonują tu także aplikacje takie jak m.in. SkyCash, Jakdojade czy moBiLET. W sprzedaży biletów długookresowych specjalizuje się także operator serwisu Zbiletem. Za pośrednictwem systemu moBiLET bilety komunikacji miejskiej dostępne są w aplikacjach kilku dużych banków z Polski.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies