Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getsafe chwali się pozyskaniem finansowania. I zapowiada, że stanie się pełnoprawnym ubezpieczycielem

Getsafe to niemiecki insurtech, który sprzedaje ochronę za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Niemiecki insurtech Getsafe pochwalił się pozyskaniem łącznie 93 mln dolarów finansowania w ramach rundy inwestycyjnej serii B. W gronie inwestorów znalazła się m.in. Swiss Re, jedna z największych światowych firm reasekuracyjnych. Insurtech planuje przeznaczyć zdobyte środki na uzyskanie licencji ubezpieczeniowej, a także na ekspansję na kolejnych europejskich rynkach.

Przeczytajcie także: Czego ubezpieczyciele nie lubią w insurtechach?

Getsafe to startup kierujący swoją ofertę głównie do młodych osób. Ma już ok. 250 tys. klientów. Sprzedaje ubezpieczenia za pośrednictwem aplikacji mobilnej, w której można nabyć polisy mieszkaniowe, komunikacyjne, odpowiedzialności cywilnej, pokrywające szkody spowodowane przez psy czy powstałe w związku z użytkowaniem dronów. Również za pośrednictwem apki użytkownik zarządza swoimi ubezpieczeniami czy zgłasza szkodę. Co ciekawe, Getsafe podaje, że aż 30 proc. klientów zagląda do aplikacji przynajmniej raz w miesiącu, co jest zaskakująco wysokim poziomem zaangażowania, patrząc na tradycyjne relacje między ubezpieczycielem a klientem.

Przeczytajcie także: Wefox u kolejnych agentów w Polsce

Firma określa się mianem neoubezpieczyciela, choć w zasadzie jak na razie formalnie działa jako managing general agent (MGA). To typ pośrednika, który jest dla klienta twarzą ubezpieczyciela – nie tylko sprzedaje jego produkty, ale też przejmuje pewną cześć jego kompetencji, np. przy ocenie ryzyka. To się jednak wkrótce może zmienić, gdyż firma zabiega o pozyskanie licencji ubezpieczeniowej. Wtedy będzie mogła sprzedawać produkty już na własnym ryzyku, nie będąc zależną od zewnętrznego dostawcy ochrony. Ten kierunek obierają w ostatnim czasie kolejne insurtechy, a przykład francuskiego Alana czy niemieckiego Wefoxa pokazuje, że nierzadko jest to przyczynkiem do sukcesu. Opinie startupów na ten temat możecie poznać, czytając tekst: Czy da się zrobić teslę, wkładając silnik elektryczny do opla astry? Czyli jakie są grzechy główne ubezpieczycieli w relacjach ze startupami?

Getsafe działa obecnie w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, ale pozyskane środki zamierza przeznaczyć na wejście ze swoją ofertą również do innych krajów. Mówi się o Francji, Hiszpanii, Włoszech i Austrii.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies