Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z Polski Bezgotówkowej do crowdfundingu. Mieczysław Groszek w radzie nadzorczej platformy StockAmbit

Były prezes fundacji Polska Bezgotówkowa będzie przewodniczącym rady nowej platformy crowdfundingowej

Mieczysław Groszek, do niedawna prezes fundacji Polska Bezgotówkowa, został przewodniczącym rady nadzorczej spółki StockAmbit. Wraz z nim w skład tego organu powołano także Krzysztofa Jurkowskiego, który w przeszłości pracował m.in. dla BPS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Credit Suisse Asset Management czy TMS Brokers.

Przeczytajcie także: Nowe zasady programu Polski Bezgotówkowej

Mieczysław Groszek to manager dobrze znany większości czytelników serwisu cashless.pl. Jak już wspomniałem, do czerwca bieżącego roku był prezesem Polski Bezgotówkowej, która realizuje program rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w Polsce. Wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Związku Banków Polskich. W latach 90-tych ubiegłego wieku był wiceprezesem BRE Banku (obecnie mBank). Później stał na czele należącej do tej instytucji spółki BRE Leasing.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa sfinansowała już ponad 400 tys. POS-ów

W tej ostatniej firmie przez wiele lat pracował także Radosław Jeziorski, który jest prezesem StockAmbit. Z tej perspektywy zbliżenie Mieczysława Groszka z branżą crowdfundingową już nie zaskakuje. StockAmbit to nowa platforma, uruchomiona wiosną bieżącego roku. Swoje usługi kieruje do firm technologicznych, w szczególności z takich branż jak medtech, fintech, biotech czy greentech, które szukają kapitału na rozwój i w perspektywie najbliższych trzech lat chciałyby wejść na giełdę NewConnect.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies