Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy z decyzją UOKiK. Musi zwrócić klientom część kosztów, poniesionych przez nich w związku z udzielonymi kredytami

Zwroty należą się tym klientom Banku Pocztowego, którzy spłacili część lub całość swoich zobowiązań przed zakończeniem umowy kredytowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił zakończenie postępowania prowadzonego przeciwko Bankowi Pocztowemu, a dotyczącego procedur związanych z obsługą klientów kredytowych. UOKiK nie wymierzył żadnej kary Pocztowemu, ale zobowiązał go do m.in. opublikowania stosownego oświadczenia oraz zwrotu klientom części kosztów poniesionych z tytułu obsługi kredytów konsumenckich.

Przeczytajcie także: Decyzja UOKiK ws. gotówkomatów

Sprawa dotyczy klientów, którzy w okresie od 18 grudnia 2011 r. do 31 grudnia 2019 r. korzystali z takich kredytów jak: "Pożyczka na poczcie", "Kredyt raz, dwa" oraz "Kredyt pocztowy", i dokonali wcześniejszej spłaty całości lub części swojego zobowiązania wobec Banku Pocztowego. Zwrot będzie wyliczony tzw. metodą liniową, a więc proporcjonalnie do okresu wcześniejszej spłaty.

Przeczytajcie także: Pocztowy promuje płatności Garmin Pay

Aby otrzymać zwrot pieniędzy, uprawnieni do tego klienci powinni zgłosić się do Banku Pocztowego. Mogą to zrobić osobiście, w dowolnym oddziale instytucji (niestety nie można zrobić tego w placówce pocztowej), napisać zwykły list lub wysłać go pocztą elektroniczną. Zwrot zostanie przesłany na numer rachunku bankowego wskazanego przez klienta.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies