Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki mają prawie 600 oddziałów bezgotówkowych. Najnowsze dane cashless.pl za II kw. 2021 r.

W ciągu minionego kwartału sieć oddziałów bezgotówkowych największych banków w Polsce urosła o 27 placówek

Jak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl, największe banki działające na polskim rynku na koniec czerwca bieżącego roku miały już 599 placówek bez tradycyjnej obsługi kasowej. W większości takich oddziałów wpłaty i wypłaty gotówki są możliwe, ale za pośrednictwem maszyn automatycznych, czyli wpłatomatów i bankomatów.

Przeczytajcie także: Rośnie popularność Apple Pay i Google Pay w Polsce

Sieć oddziałów bezgotówkowych dość dynamicznie rośnie. W ciągu minionego kwartału przybyło 27 placówek bez tradycyjnej kasy, a w ciągu roku – 183. Najwięcej tego typu oddziałów znajduje się w sieci ING Banku Śląskiego – 179. Na drugiej pozycji od dłuższego czasu plasuje się BNP Paribas, który na koniec czerwca posiadał 131 placówek bezgotówkowych. Na trzecim miejscu znajduje się zaś Plus Bank, który obsługuje klientów w oddziałach połączonych z salonami operatora telekomunikacyjnego. Niestety, dane zawarte w tabeli są mocno nieaktualne, gdyż od kilku kwartałów biuro prasowe nie odsyła ankiety przygotowanej przez cashless.pl.

Przeczytajcie także: Szef Aiona odpowiada na pytania czytelników

Wzrost liczby placówek bezgotówkowych to efekt restrukturyzacji sieci prowadzonej przez banki, a pewnie i reakcja na zmianę zachowań klientów. Ci coraz częściej sprawy związane z zarządzaniem swoimi finansami załatwiają zdalnie, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jednak wycofanie obsługi gotówki z oddziałów ma i swoje negatywne strony, a odczują to osoby, które potrzebują wypłacić większą ilość pieniędzy. Jest to tym bardziej dotkliwe, że w bankomatach pojawiają się limity dotyczące pojedynczej wypłaty gotówki.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies