Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konsolidacja na rynku płatności. KNF wydał zgodę na przejęcie BillBird, eCard, PayLane i PayPro

Polskie spółki należące do Nets zostaną przejęte przez włoską firmę Nexi, która wcześniej ogłosiła połączenie z duńską grupą

Podczas piątkowego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgody na przejęcie kilku firm posiadających licencje krajowych instytucji płatniczych. Wszystkie należą obecnie do duńskiej grupy Nets, a zostaną przejęte przez włoską spółkę Nexi, zarządzaną przez amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International oraz Bain Capital Investors.

Przeczytajcie także: Grupa Nets połączy się z firmą Nexi

Wczorajsze decyzje KNF dotyczą spółek PayPro (operator serwisu Przelewy24) oraz BillBird, eCard i PayLane (wszystkie przejęte w przeszłości przez rzeszowskie Polskie ePłatności), które wcześniej trafiły do grupy Nets. Przedmiotem trwającej konsolidacji realizowanej przez Nexi są zapewne także i same Polskie ePłatności, jednak w tym wypadku KNF nie musi wydawać zgody, gdyż PeP nie posiada licencji KIP.

Przeczytajcie także: Grzegorz Łapiński odchodzi z firmy PeP

O tym, że Nets i Nexi, która wcześniej przejęła już m.in. spółkę SIA, zamierzają się połączyć, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w listopadzie, w tekście Powstanie jeden z największych operatorów płatności w Europie. Nexi i Nets potwierdziły zamiar fuzji. To połączenie jest tylko jednym z elementów trwającej konsolidacji rynku płatności w Europie. Innym jest np. przejęcie Ingenico przez firmę Worldline, która wcześniej zainwestowała m.in. w SIX Payment Services.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies