Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Apple Pay już dostępne na Ukrainie. Klienci z Polski czekają do czerwca

Apple Pay już dostępne na Ukrainie. Klienci z Polski czekają do czerwca

NEWS

Na stronie internetowej firmy Apple pojawiła się właśnie informacja o udostępnieniu usługi Apple Pay na Ukrainie

O starcie Apple Pay na Ukrainie donieśli niezawodni czytelnicy Cashless. To ważna informacja z punktu widzenia polskich fanów urządzeń amerykańskiej firmy. Wszystko dlatego, że na początku maja szef Apple Tim Cook zapowiedział rychłe udostępnienie płatności mobilnych na trzech rynkach. Wśród wymienionych wtedy państw, oprócz Ukrainy i Norwegii, znalazła się właśnie Polska. Start Apple Pay na Ukrainie oznacza, że i w Polsce debiut tej usługi także musi być już bliski.

Przeczytajcie także: mBank zwiększa bezpieczeństwo kart

Jak wspomniałem na wstępie, na stronie internetowej Apple wśród państw z Europy, w których płatności mobilne telefonami iPhone są dostępne, znalazła się już Ukraina. Na razie nie wiadomo, jakie banki oferują tę usługę od dzisiaj, ale na pewno jest wśród nich Privatbank, o czym świadczy komunikat w jego serwisie informacyjnym.

Start Apple Pay na Ukrainie uprawdopodabnia zatem nieoficjalne informacje, że w Polsce debiut tych płatności odbędzie się w czerwcu. O tym, że tak może być, w serwisie Cashless mogliście przeczytać jako pierwsi w grudniu ubiegłego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Z tych samych nieoficjalnych informacji wynika, że wśród pierwszych instytucji z Polski, które zaoferują Apple Pay, będą: Alior, BZ WBK, Getin, mBank, Pekao i jeszcze jeden, nieznany mi na razie bank.

Przeczytajcie także:  boon łatwiej doładować

W tym kontekście warto też wspomnieć wczorajszą informację na temat aplikacji boon. Apka ta wraz z powiązaną z nią kartą Mastercarda od dawna umożliwia płatności Apple Pay. Do niedawna nie pozwalała jednak na doładowywanie konta kartami wydanymi w Polsce, a właśnie teraz to się zmieniło. Więcej na ten temat tutaj.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.