Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa stawia na płatności w transporcie. Uruchamia program, który ma popularyzować transakcje zbliżeniowe w metrze i autobusach

Organizacja ogłosiła dzisiaj start programu Visa Global Transit Solutions. Projekt ma ułatwić wprowadzanie płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej

Zapewne wiecie, jakim sukcesem okazały się zmiany wprowadzone w zakresie transportu miejskiego w Londynie. Od kilku lat wchodząc np. do tamtejszego metra nie musicie kupować biletu. Wystarczy, że zbliżycie do kasownika swoją bezstykową kartę przed wejściem i wyjściem ze stacji, a system pobierze odpowiednią opłatę z Waszego konta. Rozwiązanie stało się tak popularne, że, jak twierdzi Shashi Verma z zarządzającej londyńskim transportem firmy TfL, kartami zbliżeniowymi i urządzeniami mobilnymi opłacane jest już ponad 40 proc. pojedynczych przejazdów londyńską komunikacją.

Przeczytajcie także: Nowy gadżet od Visy przygotowany przed zimowymi igrzyskami

Zdaniem Michaela Lemberga, szefa produktów Visy w Europie, reprezentowana przez niego firma odegrała ważną rolę w zmianach wprowadzonych w systemie opłat za przejazdy komunikacją w Londynie. Stąd pomysł na program Visa Global Transit Solutions. – Zdobytą w Londynie wiedzę i doświadczenie chcemy wykorzystać teraz, aby pomóc operatorom transportu publicznego na całym świecie w przejściu od gotówki i papierowych biletów do płatności zbliżeniowych – stwierdził przedstawiciel Visy.

Program obejmuje m.in. doradztwo. Zespół VGTS składa się z grupy centralnej w Londynie oraz lokalnych specjalistów w poszczególnych regionach świata, którzy będą wspierać wdrażanie płatności zbliżeniowych oraz udzielać porad i bieżącej pomocy. W Europie Środkowo-Wschodniej taką rolę pełni Maciej Mironiuk z warszawskiego biura Visa. Ponadto opracowano model transakcji w transporcie publicznym jako instrument zarządzania płatnościami zbliżeniowymi. W jego ramach operatorzy mogą oferować cały szereg elastycznych opłat, w tym taryfy stałe, odległościowe bądź czasowe, a także takie możliwości jak bilety ulgowe czy zwrot pieniędzy w przypadku opóźnień.

Przeczytajcie także: U wszystkich kurierów Poczty Polskiej można już płacić kartą lub Blikiem

Ponadto zespół Centrum Innowacji Visa będzie współpracował z przewoźnikami, firmami technologicznymi, fintechami i innymi podmiotami tworząc nowe rozwiązania do wykorzystania w podróży. Jak wynika z niedawnego raportu Visa "Cashless Cities", w płatnościach elektronicznych tkwi ogromny potencjał do redukcji kosztów związanych z dystrybucją i poborem opłat w transporcie publicznym. Średni koszt uzyskania jednego dolara amerykańskiego z opłat gotówkowych wynosi 14,5 centa, natomiast w przypadku metod cyfrowych spada on do poziomu 4,2 centa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies