Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow

Cashless Breakfast – Rok 2022 przełomowy dla branży płatności w Polsce? Rozwój sieci akceptacji w nowych warunkach

Kiedy:

21.04.2022

godz. 9.00

Miejsce:

Flaming & Co.

ul. Francuska 2

Nigdy dotąd nie było takiego nagromadzenia nowych przepisów oraz premier innowacyjnych rozwiązań, mających wpływ na sytuację branży płatniczej

Już 21 kwietnia bieżącego roku odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast. Podczas tych spotkań profesjonaliści dyskutują o najważniejszych i najbardziej aktualnych trendach w branży finansowej. W trakcie najbliższego Cashless Breakfast skoncentrujemy się na rozwoju płatności elektronicznych w tym roku. Bowiem 2022 rok może okazać się przełomowy dla firm i instytucji działających w tym sektorze.

Z początkiem stycznia weszły w życie przepisy, które nałożyły na przedsiębiorców korzystających z kas fiskalnych obowiązek akceptacji płatności bezgotówkowych. Choć w ustawie nie określono, że firmy muszą posiadać terminal płatniczy, to przyjmowanie płatności kartami jest najwygodniejszym sposobem na spełnienie nowego obowiązku. Ma to swoje konsekwencje dla rynku.

Już pod koniec ubiegłego roku operatorzy terminali płatniczych zauważyli wzmożone zainteresowanie swoimi usługami, które utrzymało się także na początku bieżącego roku. Potwierdzała to również fundacja Polska Bezgotówkowa. Z kolei 1 lipca mają wejść w życie kolejne przepisy, zobowiązujące do integracji terminali płatniczych z kasami fiskalnymi. Choć wydaje się, że ostatecznie wprowadzony zostanie nowy okres przejściowy na wejście w życie tych przepisów, to w średniej perspektywie będą one skłaniać do wymiany urządzeń niegotowych na integrację oraz generować popyt na innowacyjne technologie, np. na softpos, czyli terminal aplikacyjny.

Od kilku lat rozwijają się usługi płatnicze oparte o ideę otwartej bankowości. Dopiero jednak teraz na rynku pojawiają się rozwiązania, które mogą zagrozić dotychczasowemu układowi sił np. w handlu internetowym. Przykładem może być choćby obecny od niedawna w Polsce fintech kevin. Wreszcie nowe modele biznesowe, umożliwiające spełnienie obowiązków ustawowych w zakresie akceptacji płatności elektronicznych mogą powstać przy kooperacji np. producentów kas fiskalnych z takimi firmami jak operator Blika.

O tym szansach i wyzwaniach w nadchodzacych miesiącach 2022 r.  będą dyskutować nasi goście. 

Partnerem głównym wydarzenia jest ING Bank Śląski.

Wstęp wyłącznie z zaproszeniami.

Prelegenci

Kamil Adamski

ING Bank Śląski, dyrektor

Joanna Erdman

Fundacja Polska Bezgotówkowa, wiceprezeska

Krzysztof Hejduk

Kevin, dyrektor

Lokalizacja wydarzenia

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies