Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay już dostępne dla klientów SKOK-ów. Na razie tylko wybranych

Do portfela Google Pay swoje karty z logo Visa od kilku dni dodawać mogą klienci niektórych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych

Kasa Krajowa SKOK informuje na stronie internetowej skok24.com.pl, że klienci wybranych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce mogą już korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Usługa dostępna jest dla posiadaczy kart płatniczych z logo Visa.

Przeczytajcie także: Szybko rośnie popularność płatności mobilnych

O tym, że SKOK-i kończą prace nad wdrożeniem płatności Google Pay wiadomo od listopada ubiegłego roku. Mogliście przeczytać o tym w serwisie cashless.pl w tekście Płatności mobilne także dla klientów SKOK. Instytucja z początkiem grudnia udostępni Google Pay. Wygląda na to, że wdrożenie nieco się przedłużyło, bo, jak wynika z depeszy Polskiej Agencji Prasowej, nowe płatności mobilne trafiły do pierwszych klientów SKOK-ów dopiero w styczniu 2021 r.

Na polskim rynku funkcjonuje jeszcze ok. 20 kas oszczędnościowo-kredytowych, w tym największa – Stefczyka. Ta jest wśród tych, które oferują już swoim klientom możliwość korzystania z płatności Google Pay. Wszystkie kasy obsługują ponad milion klientów.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

Natomiast Google Pay to najpopularniejsza w Polsce metoda zbliżeniowych płatności mobilnych. Mogą z niej korzystać klienci ponad 30 instytucji, w tym banków i fintechów. Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że do różnych systemów zbliżeniowych płatności mobilnych (oprócz Google Pay dostępne są także Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay) Polacy dodali ok. 4,4 mln kart (dane na koniec września 2020 r.).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies