Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ksiądz z terminalem? Niestety, jeszcze nie teraz

Ogłoszenie o przyjmowaniu bezgotówkowych ofiar przez księży podczas kolędy w jednej z warszawskich parafii to głupi żart

Publikując wczorajszy wpis na temat możliwości składania kartą ofiar podczas wizyty duszpasterskiej w jednej z parafii na warszawskim Bemowie najwyraźniej dałem się ponieść emocjom. Okazało się, że ogłoszenie informujące o tym, że księża będą mieli przy sobie terminal kartowy to dowcip kogoś, kto albo nie może doczekać się możliwości składania datków na Kościół kartą, albo chciał zakpić z tej instytucji. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: 9 najciekawszych kart 2015 r.

Wczoraj wieczorem jeden z czytelników przesłał nam zdjęcie ogłoszenia, na którym rzekomo władze parafii informują o zbliżającej się kolędzie w bloku przy ul. Piaskowej w Warszawie. W ogłoszeniu napisano, że ofiarę zwyczajowo składaną podczas takiej wizyty będzie można uiścić za pomocą karty płatniczej MasterCarda lub Visy.

Ogłoszenie wydawało się autentyczne, a data wizyty kolędowej zgadzała się z informacją zamieszczoną na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, na terenie której znajduje się blok przy ul. Piaskowej. Niestety, na podane na stronie numery telefonów do parafii nie można było dodzwonić się, by potwierdzić prawdziwość ogłoszenia. Było jednak na tyle ciekawe, że zdecydowałem się napisać i opublikować o nim krótki tekst, który wzbudził spore emocje wśród naszych czytelników. Większość z nich pomysł parafii z Bemowa uznała za dobry.

Przeczytajcie także: Kurierowi też zapłacicie kartą

Dziś okazało się, że na datki kartą podczas kolędy jest jednak za wcześnie. – To ogłoszenie to bardzo kiepski żart – napisał do mnie w mejlu przedstawiciel parafii pw. św. Karola Boromeusza. Wygląda więc na to, że póki co w kontaktach z Kościołem trzeba jeszcze posługiwać się gotówką. A za wprowadzenie Was w błąd wczorajszym tekstem wypada mi przeprosić.

Natomiast prawdą jest, że datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której kolejny finał odbędzie się w najbliższą niedzielę, będzie można składać kartą i to zbliżeniowo. Część wolontariuszy będzie bowiem wyposażona w odpowiednie terminale. Działalność WOŚP będzie też można wspomóc w bankomatach Euronetu. Więcej na ten temat napiszemy jutro.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies