Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już prawie 13 mln Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych. W II kw. przybyło pół miliona aktywnych użytkowników

Związek Banków Polskich opublikował raport Netbank zawierający dane o bankowości elektronicznej i mobilnej w II kw. 2020 r.

W II kwartale 2020 r. liczba rachunków klientów indywidualnych mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej przekroczyła 37 mln – wynika z raportu Netbank opublikowanego przez Związek Banków Polskich. Stosunek klientów aktywnych (logujących sie przynajmniej raz w miesiącu) do całkowitej liczby umów wynosi prawie 51 proc. Aktywnie z dostępu do konta przez internet korzysta 19,1 mln klientów indywidualnych. To o 140 tys. więcej względem I kw. 2020 r.

Przeczytajcie także: Z Amazon One zapłacicie dłonią

Większy przyrost aktywności zaobserwowano w segmencie bankowości mobilnej. Liczba użytkowników aplikacji bankowych wyniosła 12,9 mln. To o 4,49 proc. więcej w porównaniu do końca I kw. 2020 r. Od kwietnia do czerwca przybyło ponad pół miliona nowych aktywnych użytkowników. Pośród klientów korzystających z bankowości mobilnej już ponad 50 proc. loguje się do banku tylko z aplikacji. W drugim kwartale użytkowników mobile only przybyło 359 tys.

Przeczytajcie także: Z aplikacji PeoPay będzie można korzystać także w oddziałach

W raporcie przedstawiono również dane dotyczące klientów z sektora małych i średnich firm korzystających z bankowości internetowej. Ich liczba przekroczyła 3 mln (wzrost o 0,88 proc. względem I kw. 2020 r.), a 1,92 mln spośród nich aktywnie korzysta z e-bankowości (wzrost o 3,36 proc. w stosunku do I kw. 2020 r.).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies