Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zastosowanie otwartej bankowości. Ubiegając się o kredyt w BNP Paribas potwierdzicie tożsamość danymi z konta w innym banku

BNP Paribas przy wdrożeniu współpracował z trójmiejską firmą Blue Media

Bank BNP Paribas pochwalił się wdrożeniem nowej usługi wykorzystującej możliwości jakie daje otwarta bankowość (idea wprowadzona dzięki unijnej dyrektywie PSD II). Wprowadzone właśnie rozwiązanie pozwala na zdalne potwierdzenie tożsamości podczas ubiegania się o kredyt na sfinansowanie zakupów we współpracujących z BNP Paribas sklepach internetowych. W tej grupie są m.in. iSpot, Abra, 4F, Komputronik, oleole! czy travelplanet.pl.

Przeczytajcie także: BNP Paribas rozszerza współpracę z Booksy

Jak to działa? Rozpatrując wniosek kredytowy klienta bank ma obowiązek potwierdzić jego tożsamość. Dotychczas aby wypełnić ten obowiązek, klient był proszony o wykonanie przelewu o symbolicznej wartości z rachunku w innym banku. Teraz wystarczy, że osoba starająca się o pieniądze zaloguje się na konto i wyrazi zgodę na udostępnienie informacji w ramach możliwości, jakie dają otwarte interfejsy programistyczne (API). Dane zostaną natychmiast przekazane do BNP Paribas i na ich podstawie zostanie potwierdzona tożsamość klienta, co pozwoli na uruchomienie kredytu w czasie rzeczywistym.

Na razie z nowej opcji mogą skorzystać klienci ubiegający się o kredyt w BNP Paribas a posiadający rachunek w jednym z banków, oferujących usługi otwartej bankowości. Wśród nich są m.in. Alior, Millennium, ING czy Santander.

Przeczytajcie także: Trzeci bank wprowadza Autopay

Trzeba podkreślić, że BNP Paribas w opisanym wyżej procesie wykorzystuje zasady otwartej bankowości jedynie w celu potwierdzenia tożsamości klienta, a nie dla oceny jego zdolności kredytowej, jak robią to konkurencyjne ING, Millennium czy Alior. BNP Paribas przy ogłoszonym dziś wdrożeniu współpracuje z trójmiejską spółką Blue Media, która posiada wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego zgodę na dostęp do danych o rachunkach bankowych klientów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies