Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wrześniowe zmiany na Allegro. Pojawi się kolejna usługa – Wysyłam z Allegro

Nowości mają trafić do oferty Allegro na początku przyszłego miesiąca

Allegro donosi o kolejnych zmianach, jakie chce wprowadzić do zarządzanej przez siebie platformy e-commerce. Pierwsza z nich to nowa usługa, określana mianem Wysyłam z Allegro. To nowe, bezpłatne narzędzie, którego zadaniem jest ułatwienie nadawania przesyłek bezpośrednio z konta Allegro.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadzi faktoring dla sprzedawców

Za pomocą nowej opcji będzie można utworzyć i wydrukować etykiety oraz zamówić odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego adresu. Przy tym nie będzie konieczne zawieranie umów z przewoźnikami. Na początek będzie można w ten sposób nadawać zamówienia opłacone z góry. W październiku włączona ma zostać również obsługa pobrań.

Ponadto od 1 września sprzedawcy zyskają nową metodę dostawy – Allegro Kurier UPS dla przesyłek do 10 kg. Będzie można ją przygotować dzięki funkcji Wysyłam z Allegro i rozliczyć bezpośrednio z Allegro. Zostanie również zwiększona z 12,99 zł do 14,99 zł cena maksymalna dla metody dostawy X-press Couriers w ramach abonamentu Allegro Smart.

Przeczytajcie także: Startuje Allegro Pay

Pojawi się także możliwość powiązania kont Allegro, dzięki czemu łatwiej będzie można korzystać z formularza wystawiania oraz zakładek Moje oferty i Zamówienia. Będzie można przełączać się między nimi bez konieczności logowania. Funkcja będzie dostępna w ramach abonamentu podstawowego. Z kolei ze zmian, jakie napotkają kupujący, najważniejszą będzie możliwość potwierdzania SMS-em licytacji o wartości powyżej tysiąca złotych w dziale "Kolekcje i sztuka".

Allegro przyzwyczaiło swoich klientów do regularnie wprowadzanych zmian w ofercie. Najważniejszą z nowości, jaka pojawiła się kilka dni temu, jest nowa metoda płatności Allegro Pay. To narzędzie umożliwiające złożenie zamówienia oraz uregulowanie należności za nie po kilkudziesięciu dniach. Wczoraj zaś okazało się, że Allegro przy tego rodzaju usługach współpracować będzie z firmą PragmaGO. Więcej na ten temat w tekście Nowa usługa od Allegro. Firma zaoferuje sprzedawcom faktoring.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies