Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve ponownie w grze. Fintech obiecuje, że jego kartami od dzisiaj znów będzie można płacić

Zmiana systemu rozliczeń powoduje, że Curve poprosi Was o powtórną weryfikację niektórych kart

– Po krótkiej przerwie, w poniedziałek, 29 czerwca będziesz mógł znowu płacić kartą Curve zarówno w sklepach jak i online. Karta w Apple Pay, Google Pay i Samsung Pay powinna zacząć działać do końca dnia – napisał Curve do użytkowników swojej aplikacji. Fintech dodaje, że klienci muszą wcześniej zaktualizować aplikację i ponownie zweryfikować dodane do niej karty. Plastiki wydawane przez Curve rzeczywiście już działają. Przed chwilą udało mi się zapłacić kartą dodaną do portfela Google Pay.

Przeczytajcie także: Brytyjski nadzór zawiesza licencję Wirecard

O kłopotach Curve pisałem w ubiegłym tygodniu. W piątek rano Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego podjął decyzję o zawieszeniu licencji Wirecard, która była wydawcą kart Curve. Niemieckiej firmie, korzystającej z licencji instytucji pieniądza elektronicznego i świadczącej usługi płatnicze, zabroniono prowadzenia działalności regulowanej i zbywania aktywów oraz funduszy. Brytyjski nadzór uzasadnił tę decyzję tym, że w sprawie niemieckiej spółki prowadzą śledztwo organy ścigania oraz uruchomiono postępowanie upadłościowe.

Przypomnę, że o Wirecard zrobiło się głośno, gdy firma przyznała, że w jej księgach zaginęły 2 mld euro.

Przeczytajcie także: Horum w rejestrze KNF

Curve już kilka tygodni temu zapowiadał, że do końca czerwca i tak przestanie współpracować z Wirecard. Jednak jak informował w piątek, FCA bez uprzedzenia zawiesił licencję niemieckiej spółki. Curve do uruchomienia własnego systemu rozliczeń zabrakło więc kilka dni. Wszystko wskazuje na to, że brytyjski fintech szybko poradził sobie z problemem – jego karty nie działały trzy dni.

Sprawą Wirecard zainteresowała się także Komisja Europejska. Agencja Reuters podała w piątek rano, że KE zwróci się do Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) o zbadanie, czy niemiecki nadzór BaFin nie zaniedbał swoich obowiązków związanych z nadzorowaniem spółki Wirecard. Bruksela spodziewa się odpowiedzi w połowie lipca.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies