Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole staje się cashless. Bank uruchomił pierwszy oddział bez obsługi gotówkowej

Nowa placówka Credit Agricole działa w centrum Warszawy

Credit Agricole poinformował o uruchomieniu pierwszej w swojej sieci stacjonarnej placówki, w której nie ma tradycyjnej obsługi kasowej. Pracownicy oddziału zlokalizowanego przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie nie przyjmują ani nie wypłacają gotówki. Transakcje tego typu klienci mogą zrealizować samodzielnie, za pomocą udostępnionych maszyn takich jak wpłatomaty i bankomaty.

Przeczytajcie także: 40 proc. załogi Idea Banku pozostanie na pracy zdalnej

Credit Agricole dołącza w ten sposób do wielu innych banków, które rozwijają już sieć placówek bezgotówkowych. Z najnowszego raportu cashless.pl na ten temat wynika, że na koniec grudnia ubiegłego roku najwięcej tego rodzaju oddziałów posiadał ING Bank Śląski – prawie 150. Na polskim rynku funkcjonowało wówczas już 385 bankowych placówek bezgotówkowych. Więcej na ten temat w tekście Korzystanie z banknotów i monet zwiększa zagrożenie koronawirusem? Banki mają już 385 placówek bez obsługi gotówkowej.

Przeczytajcie także: Nowe płatności w Credit Agricole

Natomiast uruchomienie bezgotówkowej placówki to kolejna nowość wdrożona w tym roku przez Credit Agricole. W styczniu bank, jako jeden z pierwszych na rynku, uruchomił aplikację do samodzielnego zakładania rachunków bankowych: CA24 Otwórz Konto. W kwietniu bank umożliwił klientom korzystanie z systemów płatności Fitbit Pay i Garmin Pay, dołączając je do uruchomionych wcześniej Apple Pay i Google Pay.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies