Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander rezygnuje z lokat walutowych. Na razie dla firm, ale nie wyklucza, że w przyszłości także dla klientów indywidualnych

Powodem decyzji Santandera ma być nikłe zainteresowanie ofertą wśród klientów

Santander od najbliższego poniedziałku wycofuje z oferty dla firm lokaty w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Jak mówi Paweł Olsztyński, odpowiedzialny w Santanderze za ofertę depozytową dla przedsiębiorstw, po obniżkach stóp procentowych i dostosowaniu oprocentowania do nowych poziomów klienci nie są już zainteresowani lokatami walutowymi na standardowych warunkach. Ich oprocentowanie wynosi symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Przeczytajcie także: Santander umożliwia zakładanie rachunków w domu klientów

Santander podaje, że dotychczas otwarte lokaty walutowe w wymienionych wyżej walutach nadal będzie automatycznie odnawiać na kolejne okresy. Klienci będą jednak mogli sami zdecydować o zamknięciu depozytu w każdym momencie jego trwania za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Olsztyński przypomina, że podobnie bank postąpił kilka lat temu z lokatami we franku szwajcarskim.

Przeczytajcie także: Kasy wirtualne zamiast taksometru

Niewykluczone, że bank może zdecydować w przyszłości o wycofaniu z oferty terminowych lokat walutowych także dla klientów indywidualnych. – Decyzje w tej sprawie będziemy podejmować w zależności od zainteresowania ze strony klientów – podało biuro prasowe Santandera. Obecnie oprocentowanie lokat walutowych dla klientów indywidualnych również wynosi 0,01 proc. rocznie. Ich przewaga nad zwykłymi rachunkami walutowymi zazwyczaj nieoprocentowanymi jest więc znikoma.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies