Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Allegro Pay. Tak będą się nazywać nowe płatności dostępne na Allegro. Być może już od lipca

Wdrożenie nowego narzędzia zdradza opublikowana kilka dni temu aktualizacja regulaminu Allegro

W lipcu mają wejść w życie niektóre zapisy opublikowanego w ubiegłym tygodniu nowego regulaminu Allegro. Chodzi m.in. o złącznik nr 7B do tegoż regulaminu, który opisuje zasady korzystania z płatności operatora serwisu Przelewy24. W nowym kształcie tego załącznika znalazła się informacja o usłudze Allegro Pay.

Przeczytajcie także: Allegro zapowiada zmiany w swojej ofercie na maj

Niestety, z opublikowanego właśnie dokumentu trudno wywnioskować, czym będzie Allegro Pay. Wynika z niego jedynie, że PayPro (operator systemu Przelewy24) będzie świadczyć klientom Allegro tak jak do tej pory usługi Raty Od.Nowa, płatności odroczone Allegro Zapłać Później, a także nową usługę – Allegro Pay. Z prośbą o informację w tej sprawie zwróciłem się zatem do biura prasowego spółki, które nie chciało jednak na obecnym etapie wdrażania zdradzić jakichkolwiek informacji na temat nowej usługi.

Być może jednak Allegro Pay ma związek z informacjami opublikowanymi w lutym bieżącego roku przez Puls Biznesu. Gazeta pisała wówczas, że Allegro chce powoli rezygnować z usług PayU – operatora płatności internetowych, który jeszcze do niedawna miał wyłączność na obsługę transakcji klientów kupujących na Allegro. Puls Biznesu pisał wówczas, że największa platforma e-commerce w Polsce chce też uniezależnić się od dostawców innych usług finansowych. Stąd przejęcie startupu FinAi, który zbudował technologię umożliwiającą integrację z systemami kredytowymi banków.

Przeczytajcie także: Nowa forma płatności w aplikacji Allegro

Jeżeli zatem dobrze łączę fakty, to Allegro Pay może być na przykład nową bramką płatniczą dostarczaną przez Przelewy24 na potrzeby Allegro. Zakładam, że jeśli tak będzie, to udostępnianie tego narzędzia klientom składającym zamówienia na Allegro będzie się odbywać stopniowo. Tak było już w przeszłości, gdy Allegro wprowadziło płatności odroczone oferowane przez Przelewy24 przy współpracy ze startupem PayPo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies