Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w bankowości mobilnej. Zobaczcie jakie nowości pojawiły się w aplikacjach m.in. Aliora, BNP Paribas, CA24 czy PKO

Większość nowych funkcji została udostępniona przez banki w aplikacjach zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS

Kilka banków w ciągu ostatnich dni wprowadziło do swoich aplikacji mobilnych sporo zmian. Choć trudno większość z nich zaliczyć do rewolucyjnych, to przynajmniej o niektórych warto wspomnieć. Na liście banków, które wprowadziły właśnie aktualizację apek znajdują się m.in. Alior, BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Nest, PKO czy Santander.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza zmiany do regulaminu i cennika

Jeżeli chodzi o aplikację Aliora, to jej użytkownicy mogą pobrać już najnowszą wersję zawierającą zmiany w sposobie prezentacji kart płatniczych, transakcji gotówkowych w historii operacji czy poprawki w zasadach obsługi specjalnych ofert kredytowych. Natomiast w aplikacji Credit Agricole pojawiła się nowa funkcja – możliwość skanowania danych do przelewu oraz płatności podzielonej VAT. Z kolei w IKO, czyli aplikacji oferowanej przez PKO, pojawiła się opcja umożliwiająca zmianę hasła lub odblokowanie dostępu do serwisu internetowego i telefonicznego z poziomu smartfona.

Dużo bardziej istotna nowość pojawiła się natomiast w GOmobile, czyli aplikacji oferowanej przez BNP Paribas. Bank umożliwił właśnie wszystkim zainteresowanym tym klientom możliwość otwierania rachunku przez selfie. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Nowy sposób otwarcia konta już dla wszystkich klientów BNP Paribas. Wystarczy smartfon. Podobne rozwiązanie, tyle że na razie wyłącznie w aplikacji na iPhone’y, wprowadził ING Bank Śląski.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowa aplikacja PeoPay w wersji 3.0

W serwisie cashless.pl mogliście już także przeczytać o nowej usłudze, jaka niedawno pojawiła się w aplikacji Santandera. To możliwość dodawana karty do Google Pay bezpośrednio w bankowości mobilnej, bez konieczności instalowania aplikacji płatniczej. Aktualizację zawierającą drobne usprawnienia przygotował także Nest Bank.

Warto też odnotować pojawienie się zupełnie nowej aplikacji mSKOK, oferowanej klientom różnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. To instytucje niebędące bankami, ale oferujące usługi podobne, m.in. rachunki płatnicze i karty. W aplikacji mSKOK pojawiły się: nowy interfejs, nowy sposób parowania apki z kontem czy możliwość logowania biometrycznego. Wcześniej na rynku znalazła się nowa wersja siostrzanej aplikacji, oferowanej klientom Kasy Stefczyka, o czym mogliście przeczytać w tekście SKOK Stefczyka wdrożył nową aplikację mobilną. Umożliwia m.in. logowanie biometryczne i składanie wniosków o pożyczkę.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies