Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Specjalna oferta dla klientów na pożegnanie. Iwoca kończy działalność w Polsce

Brytyjski fintech udzielał pożyczek małym i średnim firmom

Iwoca, brytyjska firma pożyczkowa specjalizująca się w obsłudze małych i średnich firm, już jesienią ubiegłego roku podjęła decyzję o zakończeniu działalności w Polsce i nie podpisywaniu kolejnych umów. Wczoraj fintech poinformował natomiast o nawiązaniu współpracy ze spółką Finiata, która dla byłych klientów firmy Iwoca przygotowała specjalną ofertę finansowania.

Przeczytajcie także: Iwoca zamyka biuro w Warszawie

Mowa o usłudze FlexKapitał. Finiata deklaruje na swojej stronie internetowej, że FlexKapitał to pierwsza w Polsce odnawialna linia finansowa dla firm w 100 proc. online. W jej ramach przydzielany jest limit pożyczkowy o wysokości od tysiąca do 100 tys. zł, z którego można dowolnie wypłacać pieniądze na firmę przez 6 miesięcy. Spłata następuje w ratach lub jednorazowo. Po spłacie następuje odnowienie limitu.

Przeczytajcie także: Na liście MIP-ów już 50 wpisów

Iwoca to brytyjska firma pożyczkowa, która na polskim rynku działała od wiosny 2016 roku. Ale już na początku 2018 roku w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że biznes spółki nie idzie tak dobrze jak się spodziewano. Wówczas spółka zamknęła swoje warszawskie biuro by klientów z Polski obsługiwać z Wielkiej Brytanii. Jak uważa część specjalistów zbudowanie biznesu niebankowego na pożyczaniu małym firmom nie jest proste nad Wisłą choćby z tego powodu, że mikroprzedsiębiorcy w razie potrzeby finansowej wolą występować o pożyczki jako klienci indywidualni.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies