Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W przelewach P2P Blik ma nową konkurencję. Curve wprowadza usługę Send 

Curve deklaruje, że przelewy o wartości do 500 funtów miesięcznie są darmowe i można je przesyłać w 25 walutach

Brytyjski fintech Curve świadczący usługi także Polakom, uruchomił dzisiaj usługę Curve Send. Jak czytam w komunikacie, od teraz za pomocą aplikacji Curve można wysyłać pieniądze z zapisanej tam karty do dowolnej osoby, której numer dodany jest do kontaktów w smartfonie.

W rozmowie z redakcją serwisu techcrunche przedstawiciel fintechu deklaruje, że właściciele bezpłatnych kont za darmo mogą wysłać środki o wartości do 500 funtów miesięcznie. W przypadku klientów z kontami Black i Metal limit ten nie obowiązuje.

Przeczytajcie także: Kartę Curve można powiązać z Garmin Pay i Fitbit Pay

Jak to działa? Użytkownik aplikacji wybiera zakładkę send, a z listy kontaktów osobę, do której chce wysłać pieniądze. Ci, którzy już korzystają z Curve, znajdują się na górze listy i są oznaczeni za pomocą logo fintechu. Pozostali są wyświetlani w porządku alfabetycznym.

Teraz wystarczy wskazać odbiorcę, walutę przelewu (jedną z 25), wpisać kwotę, a następnie wybrać kartę, z której ma być rozliczona transakcja. Warto dodać, że w przypadku odbiorców niekorzystających z usług Curve, nadawca musi wskazać jeszcze sposób dostarczenia linku aktywującego odbiór środków. Może go przesłać na wiele sposobów, na przykład przy pomocy Messengera, WhatsAppa, przez SMS etc.

Przeczytajcie także: Curve uruchomił płatności Google Pay

Po stronie odbiorcy przelewu procedura jest równie prosta, o ile korzysta on już z usług Curve. Wtedy akceptuje przelew i wskazuje kartę, na którą mają trafić środki. Jeśli aplikacji Curve nie używa, do wyboru ma trzy działania: może zainstalować aplikację i odebrać przelew, wskazać jeden z banków wyświetlanych na ekranie smartfona (są to jednak tylko banki brytyjskie) lub wpisać numer telefonu, na który otrzyma specjalny kod.

Nie mogłem przetestować trzeciej możliwości. Natomiast z tekstu opublikowanego na techcrunch wynika, że osoba niekorzystająca z aplikacji fintechu jest proszona o zrobienie zdjęcia swojej karty bankowej, na rachunek której Curve bezpośrednio wyśle pieniądze.

Jak szybko pieniądze trafią do odbiorcy? W przypadku przelewu zaakceptowanego w aplikacji Curve pojawia się informacja, że środki są w drodze i trafią na rachunek karty w ciągu 30 minut, ale że może to także potrwać dwa dni.

Zależy to ponoć od banku wydawcy karty. Powstaje także pytanie, co z przelewami, w przypadku których odbiorca nie podejmie żadnych działań, by pieniądze uzyskać. W takiej sytuacji środki mają być zwrócone na konto karty płatnika w ciągu siedmiu dni. Warto też dodać, że usługa Send funkcjonuje na terenie krajów EEA, czyli Europejskiego Obszaru Ekonomicznego, a zatem także w Polsce. Tu usługa Curve będzie konkurować m.in. z przelewami P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy, oferowanymi przez Blika.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies