Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dziesiąty bank z przelewami na telefon Blik. Nową usługę udostępnił TMUB

Blikowe przelewy P2P w T-Mobile Usługi Bankowe są bezpłatne

Należący do Aliora i T-Mobile bank TMUB poinformował w komunikacie prasowym o udostępnieniu przelewów na numer telefonu odbiorcy (tzw. P2P) realizowanych za pomocą systemu Blik. Operacje tego typu mają być bezpłatne, co nie jest już oczywiste. Kilka instytucji każe sobie za nie płacić. W moim przypadku aktywacja usługi nie wymagała aktualizacji aplikacji. Nowy rodzaj transakcji pojawił się w apce po wyborze zakładki z Blikiem.

Przeczytajcie także: Nowe płatności dla klientów TMUB

Przelewy P2P Blikiem realizowane są przy wykorzystaniu infrastruktury systemu Express Elixir, zarządzanego przez KIR. Przelewy tego typu pozwalają na przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym i bez konieczności pamiętania numeru rachunku bankowego odbiorcy. Trzeba znać jedynie numeru jego telefonu. Osoby korzystające z przelewów P2P Blikiem mogą być oznaczone specjalną ikonką w książce telefonicznej na smartfonie nadawcy.

Przeczytajcie także: TMUB wdrożyły nowy, trwały nośnik

Obecnie, po uruchomieniu blikowych P2P w T-Mobile Usługi Bankowe, już dziesięć banków umożliwia wykonywanie tego typu transakcji. Możliwe jest to także w: Aliorze, Millennium, Credit Agricole, Getinie, ING, mBanku, PKO, Santanderze i Pekao. Przez pierwsze dziewięć miesięcy bieżącego roku klienci tych banków wykonali prawie 11 mln przelewów P2P Blikiem. Wszystkich transakcji zrealizowanych w tym czasie za pośrednictwem Blika było 146 mln.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies