Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy P2P Blikiem już dostępne dla klientów Pekao. Wkrótce nowa aplikacja mobilna

Od dziś z przelewów na numer telefonu Blikiem mogą już korzystać wszyscy klienci Pekao. Wcześniej usługa była testowana przez wybraną grupę użytkowników

W markecie Google Play można już znaleźć aktualizację aplikacji mobilnej PeoPay, która wprowadza nową usługę Blika, czyli przelewy na numer telefonu odbiorcy P2P. Przed chwilą biuro prasowe przysłało też komunikat o udostępnieniu nowej usługi przez bank Pekao. Jednak w App Store jeszcze nie widzę aktualizacji PeoPay, która tę nowość by zawierała. Przelewy P2P Blikiem w Pekao będą bezpłatne do 30 czerwca 2020 r. Później będą kosztować 1 zł.

Przeczytajcie także: Tak będzie wyglądać nowa aplikacja Pekao

Tymczasem Pekao kończy prace nad aplikacją mobilną trzeciej generacji. PeoPay 3.0 ma ukazać się na rynku na początku przyszłego roku. Będzie miała zupełnie nowy wygląd – bank zrezygnował np. z dostępnego teraz charakterystycznego menu umieszczonego na kole. Pierwsze nieoficjalne zdjęcia z ekranami nowej aplikacji można zobaczyć, a o samej aplikacji przeczytać w tekście: Pekao już testuje aplikację PeoPay 3.0. Oto pierwsze, nieoficjalne zdjęcia.

Przeczytajcie także: ING rozszerza dostęp do Garmin Pay

Przelewy na telefon Blik stają się coraz popularniejszym sposobem na przekazywanie pieniędzy. W pierwszych trzech kwartałach tego roku użytkownicy zrealizowali blisko 11 milionów takich operacji. Atutem rozwiązania jest przede wszystkim to, że nie trzeba znać numeru konta odbiorcy przelewu, a pieniądze docierają do niego, nawet jeśli korzysta z usług innego banku, który udostępnia tę funkcję. Obecnie, po uruchomieniu usługi w Pekao już dziewięć banków umożliwia wykonywanie przelewów Blik na numer telefonu. Oprócz Pekao to: Alior, Millennium, Credit Agricole, Getin, ING, mBank, PKO i Santander.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies