Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Neobanki. Czy to jest przyszłość sektora? Zapraszam na warsztaty podczas wydarzenia Impact fintech’19

W warsztatach pt. "Neobanks: A Global Deep-Dive" udział wezmą przedstawiciele takich instytucji jak Penta, N26, Mambu czy Arival Bank

Kryzys finansowy jaki wybuchł w latach 2008-2009 poważnie nadszarpnął zaufanie konsumentów i opinii publicznej do branży bankowej. Wiele instytucji uzmysłowiło sobie wówczas konieczność przeprowadzenia reform, bez których odzyskanie tego zaufania będzie przynajmniej utrudnione. Dodatkowo wprowadzanie zmian do organizacji oraz ich oferty wymuszają inne zjawiska, zachodzące we współczesnym świecie finansowym.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba bankomatów zbliżeniowych na polskim rynku

Wśród nich wymienić trzeba m.in. rosnącą liczbę regulacji wprowadzanych przez ustawodawców i organy nadzorcze, konkurencję ze strony międzynarodowych gigantów technologicznych i fintechów czy zmiany w sposobie korzystania z usług przez klientów. Ci ostatni w coraz większym stopniu wolą bankować elektronicznie, korzystając z serwisów internetowych czy aplikacji mobilnych i coraz rzadziej odwiedzają oddziały stacjonarne.

W tych okolicznościach nieodzowne wydaje się postawienie przez banki na innowacje. Mogą one nie tylko pomóc instytucjom w budowie strategii działania na przyszłość, ale i w zachowaniu rentowności biznesu dzisiaj. Aby implementacja innowacji była możliwa, konieczne jest przeprowadzenie transformacji cyfrowej. Wszystkie te procesy doprowadziły do powstania zjawiska neobankingu. Składają się na nie m.in. cyfrowe inicjatywy tradycyjnych instytucji bankowych czy tzw. challengerbanki, czyli fintechy, którym udało się zdobyć licencje bankowe.

Przeczytajcie także: Lokata w fintechu? Oni próbują to zrobić

I właśnie zjawisko neobankingu będzie tematem warsztatów "Neobanks: A Global Deep-Dive", które odbędą się podczas zbliżającego się wydarzenia impact fintech’19. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się, czym różni się oferta neobanków od oferty ich tradycyjnych konkurentów, poznać historię rozwoju neobanków i aktualne trendy rządzące tym rynkiem. Wśród uczestników warsztatów będą m.in. przedstawiciele takich instytucji jak: Penta, N26, Mambu czy Arival Bank. Na warsztaty można zapisać się tutaj.

Impact fintech’19 odbędzie się w dniach 4 i 5 grudnia bieżącego roku w Katowicach. Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj. Przypomnę, że w trakcie tegorocznego Impact fintech’19 odbędzie się premiera przygotowywanego przez cashless.pl raportu, pt. "Bankowość Mobilna i Płatności Mobilne w Polsce w 2019 r.". Jeżeli wybieracie się do Katowic, nie zapomnijcie przyjść na naszą prezentację, która odbędzie się 4 grudnia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies