Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kilka nowych firm na liście ostrzeżeń KNF. Wśród nich kolejna giełda kryptowalut

KNF wpisał na listę tzw. publicznych ostrzeżeń gdańską firmę Digital Market i jej londyńską odnogę – Dgtmarket Ltd

Biuro prasowe Komisji Nadzoru Finansowego opublikowało dziś komunikat o nowych firmach wpisanych na tzw. listę publicznych ostrzeżeń. Wśród nich znalazła się kolejna giełda kryptowalut Digital Market z Gdańska i powiązana z nią spółka Dgtmarket z Londynu. KNF zarzuca im świadczenie usług płatniczych bez posiadania odpowiednich zezwoleń.

Przeczytajcie także: BitBay przenosi się z Malty do Estonii

To nie pierwszy przypadek, gdy giełdy oferujące wymianę walut cyfrowych znalazły się na cenzurowanym polskiego nadzoru. Wcześniej na liście publicznych ostrzeżeń umieszczono kilka takich podmiotów na czele z największą w Polsce kryptogiełdą – firmą BitBay. Ta ostatnia wyniosła się z Polski na Maltę, a stamtąd niedawno przeniosła do Estonii.

Przeczytajcie także: Giełda Bitstar na liście ostrzeżeń KNF

Natomiast z dzisiejszego komunikatu KNF wynika, że lista ostrzeżeń publicznych wydłużyła się o jeszcze kilka innych podmiotów. Wszystkie są podejrzane o prowadzenie obrotu instrumentami finansowymi bez odpowiednich licencji. Firmy te to: Profit Doradcy Finansowi sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, Ciuba & Partnerzy Kancelaria Finansowa sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, Home & Business Financial Distribution Dariusz Cyganek z siedzibą w Warszawie, Invest Private Consulting Damian Pietrzak z siedzibą w Łodzi, Militanis Capital sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu i Prade Inwestycje Kapitałowe sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Warszawie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies