Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Korzystacie z karty Revoluta? Sprawdźcie, czy już możecie dodać ją do Apple Pay

Czytelnicy donoszą, że kartami brytyjskiego fintechu już można płacić za pośrednictwem Apple Pay

Jak wynika z informacji nadsyłamych przez czytelników Cashless, Revolut udostępnił płatności Apple Pay. Na dowód tego załączają zrzuty z ekranów swoich smartfonów z widniejącymi kartami dodanymi do tej usługi, która ma działać z plastikami zarówno Mastercarda jak i Visy.

Wygląda jednak na to, że usługa jest udostępniana stopniowo. Inni piszą bowiem, że jeszcze nie mogą powiązać swoich plastików z cyfrowym portfelem firmy Apple. O potwierdzenie informacji zwróciłem się do biura prasowego Revoluta w Polsce. – Od dziś można płacić Revolutem za pomocą Apple Pay we Francji i w Wielkiej Brytanii. To na razie jedyne kraje, gdzie oficjalnie dostępna jest nowa usługa – czytam w informacji nadesłanej do redakcji Cashless.

Przeczytajcie także: Apple Pay kontra Google Pay w Credit Agricole

Natomiast z tego co udało mi się dowiedzieć nieoficjalnie wynika, że klienci Revoluta z Polski też mogą już dodać do portfela Apple swoje karty, ale tylko te z brytyjskim numerem BIN, a więc wydane przed wrześniem 2018 r. Wówczas Revolut miał nad Wisłą ok. 200 tys. klientów. Dziś to ponad 400 tys.

Wdrożenie Apple Pay Revolut zapowiada już od co najmniej dwóch lat. Na zapowiedziach się jednak kończyło, więc klienci fintechu zaczęli wątpić, czy kiedykolwiek ta innowacja do nich trafi. Natomiast kilka tygodni temu firma zadeklarowała, że wydawane przez nią karty będzie można powiązać z Apple Pay jeszcze przed wakacjami. Wygląda na to, że tym razem obietnicy udało się dotrzymać. Klienci posiadający karty Revoluta z polskim BIN muszą jednak poczekać na Apple Pay jeszcze kilka tygodni.

Przeczytajcie także: Apple Pay z kartami przedpłaconymi

Użytkownicy kart Revoluta mogą już korzystać z wielu płatności mobilnych. Brytyjska spółka najpierw udostępniła klientom Google Pay. Później trafiło do nich rozwiązanie Garmin Pay, czyli płatności mobilne na zegarkach sportowych Garmina. Kilka tygodni temu wybrani klienci Revoluta zaczęli też korzystać z płatności Fitbit Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies