Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności powtarzalne Blikiem już dostępne. Na razie dla klientów dwóch banków

Usługę oferują ING oraz Pekao. Klienci tych instytucji mogą w nowy sposób opłacać składki ubezpieczeniowe w Link4

Jak działa płatność powtarzalna Blikiem? Klient wybiera na stronie usługodawcy, w tym wypadku w portalu Link4, płatność Blikiem. Następnie podaje kod i zatwierdza transakcję w aplikacji swojego banku kodem PIN. Wówczas otrzymuje propozycję zapisania cyklu płatności wraz z kwotą, częstotliwością pobrań oraz datą końca subskrypcji. Po zaakceptowaniu tej propozycji kolejne płatności będą pobierane automatycznie zgodnie z harmonogramem.

Przeczytajcie także: Startuje nowa promocja Blika

Operator Blika podaje w dzisiejszym komunikacie prasowym, że klienci mogą w aplikacji mobilnej swojego banku zarządzać włączaniem i wyłączaniem płatności powtarzalnych. Mają także podgląd listy zbliżających się płatności. Jeśli kwota lub data transakcji przesłanej od dostawcy będzie różnić się od tej zaakceptowanej wcześniej, zostaną o tym powiadomieni w aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu zachowają kontrolę nad swoimi wydatkami.

Jak już wspomniałem, obecnie z nowej usługi korzystać mogą klienci dwóch banków, a więc ING Banku Śląskiego oraz Pekao. W nowy sposób opłacać mogą na razie składki w serwisie towarzystwa ubezpieczeniowego Link4. W najbliższym czasie płatności powtarzalne Blikiem ma udostępnić także operator komórkowy Play. Nad wdrożeniem mają pracować także kolejne instytucje.

Przeczytajcie także: Przelewy P2P Blikiem już dostępne w Credit Agricole

Obecnie najbardziej rozpowszechnionym sposobem regulowania płatności powtarzalnych jest korzystanie z karty bankowej. Posiadacz podaje dane z plastiku i wyraża zgodę na pobieranie z jej rachunku abonamentów, co później odbywa się automatycznie. Popularność tej usługi rośnie wraz ze wzrostem zainteresowania takimi serwisami streamingowymi jak Netflix, Amazon Prime Video czy Spotify, w których płatność kartą jest podstawowym sposobem regulowania należności. Od dawna funkcjonuje także polecenie zapłaty, czyli płatności automatyczne z rachunku bankowego. W Polsce nigdy nie cieszyło się ono jednak dużym zainteresowaniem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies