Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Worldline wprowadza terminal z Androidem. Yumi trafi na rynek w III kw. bieżącego roku

Urządzenia płatnicze z systemem operacyjnym od Google’a to trend, którego chyba nie da się zatrzymać

W nadesłanym przed chwilą komunikacie prasowym firma Worldline informuje o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży terminala płatniczego o nazwie Yumi. Charakteryzuje się m.in. dużym, siedmiocalowym i kolorowym, dotykowym ekranem, możliwością akceptacji kart stykowych, zbliżeniowych i z paskiem magnetycznym, a także systemem operacyjnym Android znanym ze smartfonów. Dzięki temu na urządzeniu można instalować dodatkowe aplikacje, które mogą zwiększyć funkcjonalność terminala.

Jak deklaruje Worldline Yumi może być zintegrowany z lokalnymi terminalami kasowymi lub być używany jako samodzielny POS. Jest dostępny w dwóch konfiguracjach: stojącej i przenośnej. Dostępne są różne opcje komunikacji. Yumi będzie dostępny późnym latem 2019 roku.

Przeczytajcie także: Worldline przejmuje SIX

Tymczasem terminale płatnicze z systemem operacyjnym Android to nowy trend na rynku. Wygląda na to, że dla części sprzedawców – akceptantów kart zwykły terminal to już za mało. Oczekują wartości dodanych, które zapewnić można różnego rodzaju aplikacjami wspomagającymi sprzedaż. Otwarty system operacyjny, taki jak Android, pozwala na tworzenie apek przez zewnętrznych dostawców i w miarę swobodną ich instalację na terminalu. Inni producenci urządzeń też już oferują POS-y z Androidem. Niedawno jeden z takich terminali widziałem na przykład w warszawskiej siedzibie Ingenico.

Przeczytajcie także: Worldline sprowadza do Polski termiale Yomova

Worldline to firma mało znana na polskim rynku. Od dłuższego czasu funkcjonowała tu jednak spółka Paysquare, która całkiem niedawno została przejęta przez Worldline. Ten sam los spotkał też firmę SIX Payment Services, która jest operatorem terminali płatniczych. W Polsce urządzenia obsługiwane przez SIX możecie znaleźć np. w sieci sklepów obuwniczych Deichmann czy w halach Selgros.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies