Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
T-Mobile wprowadza nową aplikację. Klienci telekomu mogą w niej opłacić rachunek kartą

Na razie apka dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z systemem Android. Właściciele iPhone’ów na swoją wersję oprogramowania będą musieli zaczekać kilka tygodni

T-Mobile rozpoczął udostępnianie klientom nowej aplikacji do obsługi konta abonenckiego. Na razie apka dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z systemem Android. Właściciele iPhone’ów na swoją wersję oprogramowania będą musieli zaczekać kilka tygodni.

"Mój T-Mobile" znacznie różni się od poprzedniej wersji. Zalogujecie się do niej za pomocą czytnika odcisku palca. Do aplikacji można też wreszcie dodać kartę i za jej pomocą wygodnie opłacać rachunki.

Na razie jest to jedna z dwóch dostępnych opcji. W aplikacji pozostawiono też możliwość wykonania przelewu za pomocą usługi Przelewy24 lub użycia kodu Blik. W tym ostatnim przypadku użytkownik musi jednak wyjść z "Mój T-Mobile", wygenerować kod w aplikacji bankowej, wrócić do telekomowej i wpisać go w odpowiednie pole. Niezbyt to wygodne.

Przeczytajcie także: W paczkomatach InPostu można już płacić Blikiem

Natomiast biuro prasowe T-Mobile poinformowało mnie, że pracuje już nad wprowadzeniem dwóch dodatkowych opcji płatności w aplikacji "Mój T-Mobile", czyli Google Pay i Apple Pay. Gdy to się stanie, do apki nie trzeba będzie wprowadzać numerów kart. Na marginesie, telekom mógłby ułatwić sposób przypinania plastiku do apki. Obecnie wiele instytucji pozwala skanować dane z karty za pomocą aparatu fotograficznego w smartfonie i ręcznie dopisywać tylko trzycyfrowy numer umieszczony na rewersie.

Do "Mój T-Mobile" można dodać kilka kart, ale tylko w momencie opłacania faktury za usługi świadczone przez telekom. Przy każdej płatności system zapyta Was, czy wybieracie jedną z dodanych już kart, czy chcecie podpiąć kolejną. Telekom zapewnia, że można też ustawić płatność automatyczną i wtedy aplikacja sama obciąży rachunek karty na koniec okresu rozliczeniowego.

Przeczytajcie także: Oto lista banków oferujących płatności mobilne

Jeśli zaś chodzi o funkcje związane z kontem abonenckim, to klienci telekomu mogą teraz w jednym miejscu zarządzać wszystkimi numerami i niektórymi usługami. W zakładce roaming nie mogę jednak odnaleźć pakietów internetowych do wykorzystania poza terytorium Unii Europejskiej.

Aplikacja "Mój T-Mobile" została zbudowana całkowicie od podstaw. Wydaje się, że jest stabilniejsza od swojej poprzedniczki i działa znacznie szybciej. Telekom informuje, że nowa wersja oprogramowania dostępna jest już dla około 20 proc. klientów abonamentowych. Do końca października otrzymają ją pozostali korzystający z tej sieci użytkownicy telefonów z systemem Android.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies