Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank przesiada się na PayU Express

Z płatności internetowych na jeden klik od PayU będą mogli korzystać klienci już czterech instytucji

To informacja nieoficjalna, ale potwierdzona w dwóch źródłach. W ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy usługa PayU Express zostanie udostępniona przez mBank. Wcześniej wdrożono ją w Aliorze i Aliorze Syncu (obecnie T-Mobile Usługi Bankowe) oraz BNP Paribas.

PayU Express to, jak mówią o tej usłudze jej twórcy, przelew pay by link nowej generacji. Dzięki skojarzeniu konta bankowego z kontem PayU umożliwia internautom dokonywanie płatności za zakupy w sieci dosłownie jednym kliknięciem. A po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na telefonie, to samo można robić smartfonem.

Rozwiązanie ma jedną wadę. Z możliwości dokonywania transakcji bezpośrednio w ciężar swojego rachunku osobistego, korzystać mogą klienci tylko tych banków, które podpisały umowę z PayU i udostępniły w swoich serwisach transakcyjnych usługę PayU Express. Dopóki do tego grona nie dołączy więcej instytucji, pay by link nowej generacji nie będzie w stanie powtórzyć sukcesu swojego starszego brata. Wdrożenie nowej usługi przez jeden z największych banków na rynku jest więc kolejnym krokiem do upowszechnienia się nowej metody internetowych płatności. Jeszcze bliżej do tego będzie wówczas, gdy PayU Express znajdzie się w ofercie BZ WBK, co również ma się stać w niedalekiej przyszłości.

Czy zatem PayU Express ma szansę stać się narzędziem pierwszego wyboru do płatności w sieci? Będzie miał sporą konkurencję. Na przykład ze strony portfela V.me oferowanego przez Visę czy MasterPassa od MasterCarda. No i oczywiście w postaci systemu Blik, którego operator ma ambicje szybkiego rozwoju właśnie w segmencie e-commerce.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies