Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z tradycyjnego biznesu do kryptowalut. Paweł Sobków nowym prezesem BitBay

Dotychczasowy szef największej polskiej giełdy kryptowalut pozostał w radzie nadzorczej spółki

Informacje o zmianach personalnych w zarządzie największej w Polsce giełdy kryptowalut zdradza w wywiadzie dla serwisu Business Insider Polska współzałożyciel i dotychczasowy prezes spółki Sylwester Suszek. – Po przejściu na Maltę zatrudniliśmy nowego, lepszego menedżera ode mnie. Już tylko pomagam BitBay’owi a rozwój firmy jako taki zostawiam doświadczonym menedżerom, takim jak nowy prezes Paweł Sobków, człowiek z dorobkiem w zarządzaniu dużymi organizacjami – mówi Sylwester Suszek w rozmowie z Business Insider Polska.

Przeczytajcie także: Zmiana warty w Payback

Paweł Sobków to osoba dobrze znana w polskim biznesie. W latach 2003-2006 był wiceprezesem firmy Roleski. Później od 2006 do 2008 roku zasiadał w zarządzie spółki Ruch. Od 2011 roku był prezesem giełdowej IZNS Iława oraz wiceprezesem ZM Henryk Kania. W 2015 roku został prezesem spółki Hawe. Sobków jest członkiem wielu rad nadzorczych np. w Bakalland czy Kolmex. Studia doktoranckie ukończył na warszawskiej SGH.

Przeczytajcie także: Departament fintech w NBP ma już szefa

Natomiast Sylwester Suszek pozostanie w Radzie Nadzorczej BitBay. W wywiadzie dla Business Insider Polska zdradza kulisy decyzji o przeniesieniu firmy na Maltę, wpisania spółki na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego rozmów z regulatorem oraz mówi o dalszych planach. Dodaje, że nie jest wykluczone, iż w przyszłości BitBay wróci do Polski, ale na razie zamiarów takich nie ma.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies