Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK: takiego przejęcia jeszcze nie było. Fuzja prawna i operacyjna z Deutsche Bankiem oraz migracja klientów w jeden weekend

Przedsięwzięcie ma zostać przeprowadzone w IV kw. bieżącego roku

Jak powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej prezes BZ WBK Michał Gajewski, takiego przejęcia na polskim rynku bankowym, jak planowane połączenie Deutsche Banku z BZ WBK, jeszcze nie było. – W jeden weekend odbędzie się fuzja prawna, operacyjna i przeniesienie wszystkich 380 tys. klientów Deutsche Banku do systemów naszego banku – stwierdził Michał Gajewski.

Przeczytajcie także: Rebranding BZ WBK na Santander zacznie się po wakacjach

Przedstawiciel BZ WBK podkreślił, że ze względu na innowacyjny charakter przedsięwzięcia, jakie bank chce przeprowadzić, stało się ono przedmiotem szczegółowych badań ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. – Udało nam się jednak przekonać regulatora, że podołamy temu zadaniu. Operację planujemy przeprowadzić w IV kw. bieżącego roku – powiedział prezes BZ WBK.

Przeczytajcie także: Orange Finanse kończą sprzedaż nowych produktów

Połączenie dwóch banków to dość skomplikowany proces. Zwykle jest więc dzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich jest zazwyczaj fuzja prawna. W jej trakcie bank przejmowany formalnie jest wchłaniany przez bank przejmujący, ale ich systemy informatyczne działają oddzielnie. Dopiero w kolejnym kroku przeprowadzana jest fuzja operacyjna, czyli łączenie systemów i przenosiny klientów banku przejmowanego do infrastruktury instytucji przejmującej. W międzyczasie placówki stacjonarne przejmowanej instytucji przechodzą rebranding.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies