Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior rezygnuje z projektu Haiz. Ale to nie musi oznaczać końca tej aplikacji

Klienci, którzy do wczoraj otworzyli rachunki w ramach usługi Haiz będą mogli z nich korzystać tylko do końca września

Haiz to aplikacja mobilna przeznaczona głównie dla młodszych klientów, także tych w wieku poniżej 13 lat. Za jej pomocą mogą rozmawiać, przelewać do siebie pieniądze, płacić z wykorzystaniem technologii HCE, oszczędzać czy kupować różne produkty i usługi w korzystnych cenach oferowanych przez firmy współpracujące z operatorem aplikacji.

Przeczytajcie także: Haiz startuje w Aliorze

Haiz nie jest jednak produktem wymyślonym czy opracowanym przez Aliora. Autorem rozwiązania jest myślenicki fintech One Way, który nawiązał współpracę z bankiem kierowanym kiedyś przez Wojciecha Sobieraja. Haiz wszedł do oferty Aliora jesienią 2016 roku. Dzięki temu dzieci korzystające z tego rozwiązania mają dostęp do rachunków osobistych i oszczędnościowych prowadzonych przez bank. A Alior jest jednym z dwóch na polskim rynku (obok PKO BP), z ofertą dla dzieci w wieku poniżej 13 lat.

Wygląda jednak na to, że po odejściu Wojciecha Sobieraja i repolonizacji banku (kontrolę nad instytucją sprawuje państwowy ubezpieczyciel PZU) Alior stracił serce do projektu Haiz. Wczoraj użytkownicy aplikacji otrzymali informację o nowym regulaminie usługi. Zgodnie z nim od 13 lipca użytkownicy Haiz nie mogą już otwierać nowych rachunków w Aliorze. Natomiast ci, którzy zrobili to wcześniej, będą mogli z nich korzystać przez aplikację tylko do końca września bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Dużo nowości w aplikacji BGŻ BNP Paribas

O tym, że Alior chce zrezygnować z projektu Haiz, na rynku słychać było od kilku miesięcy. Jest to jednak dziwne o tyle, że bank cały czas buduje wokół siebie aurę nowoczesnego, inwestującego w fintechy, szukającego nowych rozwiązań technologicznych, itd. Nie ustają jednak spekulacje, że ma zostać połączony z Pekao, którego PZU również jest znaczącym akcjonariuszem. Być może w tej sytuacji instytucja zmieniła priorytety.

Natomiast to, że Alior rezygnuje z oferowania Haiz nie musi oznaczać, że aplikacja zostanie pogrzebana. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że obecnie prawa do marki i technologii Haiz ma firma Leonardo Holding, powiązana właścicielsko z One Way. Obie firmy zarejestrowane są w Myślenicach a ich prezesem jest ta sama osoba, czyli Tomasz Janas. Z tych samych źródeł dowiaduję się, że właściciel projektu Haiz negocjuje umowy o współpracy z innymi podmiotami i wkrótce aplikacja ma się odrodzić gdzie indziej. Wczoraj udało mi się dodzwonić do prezesa Leonardo Holding. Odmówił jednak komentarza na temat zakończenia współpracy z Aliorem i przyszłości projektu Haiz.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies