Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium zakończyło prace nad aplikacją na Google Glass

To konsekwencja decyzji amerykańskiego koncernu o wycofaniu wynalazku ze sprzedaży

Tego można było się spodziewać. Po tym jak niedawno firma Google poinformowała o wstrzymaniu sprzedaży swoich cyfrowych okularów, Millennium, pierwszy i jedyny polski bank zaangażowany w produkcję aplikacji na Glass, zdecydował o zakończeniu prac nad tym rozwiązaniem. – Jeśli na rynku pojawi się nowy model okularów, nie wykluczamy powrotu do prac nad aplikacją. Nadal wierzymy w przyszłość technologii „wearable” – stwierdził Ricardo Campos, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej Millennium.

Dodał także, że klienci jego banku jeszcze w tym półroczu będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji na smartwatch. – Udostępnimy ją wraz z nową aplikacją mobilną na smartfony – powiedział przedstawiciel Millennium.

Aplikacja na Google Glass przygotowana przez Millennium, którą miałem przyjemność testować kilka miesięcy temu, umożliwia przeglądanie historii rachunku, sprawdzanie aktualnego salda a nawet wykonywanie przelewów do odbiorców zdefiniowanych. Zaskoczyło mnie, jak sprawnie działa. Jednak już wtedy przedstawiciele banku podkreślali, że jej komercyjne wdrożenie miałoby sens tylko wtedy, gdyby okulary były dostępne na polskim rynku a ich cena obniżyła się zdecydowanie. Na amerykańskim rynku Google Glass kosztowały 1,5 tys. dolarów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies