Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inkubator Visy pracuje nad inteligentnym systemem płatności w miastach

Powstaną rozwiązania wykorzystywane w transporcie publicznym oraz systemach parkingowych

Visa poinformowała dzisiaj, że w jej warszawskim Inkubatorze Innowacji rozpoczęto prace nad stworzeniem inteligentnego systemu płatności w miastach. Zajmie się tym zespół ekspertów składający się z przedstawicieli banków, agentów rozliczeniowych oraz innych partnerów Visy a także samorządu Łodzi. Wyniki prac mają być wykorzystywane przede wszystkim w transporcie publicznym oraz w inteligentnych rozwiązaniach parkingowych.

Przeczytajcie także: Byłem w Inkubatorze Innowacji Visy

- Dążymy do tego, by opracowane przez nas rozwiązania wykraczały poza system wygodnych, w pełni funkcjonalnych płatności. System płatności jest bazą, na podstawie której możemy rozwijać dalsze udogodnienia, jak np. automatyczne wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych lub dopasowywanie przez system optymalnego rodzaju biletu do danej trasy i środka komunikacji, np. autobusu lub tramwaju – opowiada o projekcie Jakub Kiwior, dyrektor generalny firmy Visa w Polsce i na Węgrzech.

Przeczytajcie także: Kiedy znikną wydruki z kas fiskalnych?

To nie pierwszy ciekawy projekt, który opracowywany jest w Inkubatorze Visy. Do tej pory poszukiwano tam rozwiązań wspierających wprowadzanie terminali płatniczych przez mikroprzedsiębiorców oraz stworzenie nowej koncepcji e-paragonu. Warszawski Inkubator Innowacji zlokalizowano w nowej przestrzeni coworkingowej Mindspace przy ulicy Koszykowej w Warszawie. Dołączył do sieci Centrów Innowacji Visy działających już w kilku miastach świata, m.in. w Berlinie, Londynie, San Francisco, Singapurze czy Tel Awiwie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies