Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Płatności Google Pay w pierwszym banku spółdzielczym. Od 17 lipca skorzystają z nich klienci PBS

Podkarpacki Bank Spółdzielczy poinformował na swojej stronie internetowej o zbliżającym się wdrożeniu

Klienci wielu banków spółdzielczych, głównie tych zrzeszonych w ramach grup BPS i SGB, mogą już korzystać z płatności mobilnych HCE. Jak dotąd żaden z tych banków nie udostępnił jednak rozwiązania Google Pay lub Apple Pay. Aż do teraz. Jak można przeczytać na stronie internetowej PBS, już od 17 lipca jego klienci będą mogli używać zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay. Bank pisze w komunikacie, że z rozwiązania tego będą mogli korzystać użytkownicy debetowych kart Visy.

Przeczytajcie także: Duża liczba transakcji Apple Pay

Google Pay to obecnie najszerzej dostępny system zbliżeniowych płatności mobilnych. Jest oferowany przez 16 instytucji, w tym przez 13 banków a PBS będzie w tym towarzystwie 14. Co ciekawe coraz więcej banków stawia na Google Pay rezygnując z bezstykowych płatności HCE. W ostatnim czasie stało się tak w przypadku Getinu i Raiffeisen Polbanku. Natomiast płatności Apple Pay dostępne dla użytkowników telefonów iPhone oferowane są przez dziewięć banków.

Przeczytajcie także: Millennium ułatwia płatności internetowe

PBS to obecnie jeden z największych jeśli nie największy bank spółdzielczy na polskim rynku. Od dawna potrafi zaskoczyć wdrożeniami nowoczesnych technologii. Dość powiedzieć, że bodajże w 2010 roku jako pierwszy w Polsce wdrożył bankomaty z biometrią finger vein od Hitachi. Udostępnienie Google Pay oznacza, że instytucja korzysta z technologii tokenizacji Visy, tej samej, która używana jest w systemie Apple Pay. Niewykluczone więc, że PBS zaoferuje wkrótce i płatności mobilne na urządzenia z systemem iOS.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies