Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZUS będzie promował konto Pocztowego wśród emerytów i rencistów. Ale można było to zrobić lepiej

Bank Pocztowy podpisał z ZUS-em dwuletnią umowę mającą na celu popularyzację Pocztowego Konta Aktywny Nestor

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował w dzisiejszym komunikacie prasowym o podpisaniu porozumienia o współpracy z Bankiem Pocztowym i Pocztą Polską. Umowa dotyczy promowania bezgotówkowych form przekazywania świadczeń wypłacanych przez ZUS emerytom i rencistom. Zakład będzie m.in. zachęcał świadczeniobiorców do zakładania rachunków osobistych w Banku Pocztowym, przede wszystkim Pocztowego Konta Aktywny Nestor.

Przeczytajcie także: First Data przejęła obsługę kart Pocztowego

Rachunek ten w ofercie banku znajduje się już od dłuższego czasu. Charakteryzuje się brakiem opłaty za prowadzenie, w przypadku gdy wpływa na niego jakiekolwiek świadczenie z ZUS-u. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 5 zł miesięcznie. Do konta wydawana jest także bezpłatna karta debetowa, którą do końca kwietnia 2020 roku można wypłacać bezpłatnie gotówkę z bankomatów Planet Cash. Poza promocją opłata za transakcję wynosić będzie 2 zł. Darmowych wypłat można dokonywać także we wszystkich oddziałach Pocztowego i placówkach Poczty Polskiej.

Rezygnacja świadczeniobiorców z wypłat emerytur i rent w formie przekazów pieniężnych najbardziej opłacałoby się samemu ZUS-owi. Zakładam, że na koszy związane z realizacją przekazów wydaje kilkadziesiąt, jeśli nie więcej, milionów złotych miesięcznie. Przelewy na konta emerytów i rencistów mógłby zlecać dużo taniej.

Przeczytajcie także: Credit Agricole w Polsce wystawione na sprzedaż?

Problem w tym, że wielu z nich woli, gdy listonosz przynosi im gotówkę do domu, a dla jakiejś części z nich to, np. ze względu na stan zdrowia, jedyna możliwość odebrania pieniędzy. Wprawdzie Pocztowy także oferuje usługę dostawy pieniędzy pod wskazany adres, ale kosztuje ona 2 zł. Wydaje się więc, że dla zwiększenia popularności Konta Aktywny Nestor o wiele więcej zrobiłoby zniesienie tej opłaty, niż drukowanie przez ZUS milionów ulotek z informacjami na temat korzyści posiadania rachunku w banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies