Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci byłego MultiBanku muszą przygotować się na zmiany

Do końca roku wszyscy zostaną przeniesieni do nowego systemu transakcyjnego

To będzie ważny rok dla użytkowników 600 tys. rachunków założonych w dawnym MultiBanku. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym mBanku za ubiegły rok, jego prezes Cezary Stypułkowski potwierdził, że wkrótce zostanie przeprowadzona migracja klientów MultiBanku do nowego systemu transakcyjnego. – Proces ten początkowo planowaliśmy przeprowadzić już w roku 2014. Jednak ze względu na realizację projektu Orange Finanse przesunęliśmy go na rok 2015 – powiedział Stypułkowski. OF to wspólne przedsięwzięcie mBanku z francuskim operatorem komórkowym.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie operacja się rozpocznie. Przedstawiciel mBanku uniknął sprecyzowania konkretnego terminu. Przyznał jednak, że przeniesienie „multibankowców” do nowego systemu niesie ze sobą większe ryzyko, niż w przypadku migracji klientów dawnego mBanku do nowego systemu transakcyjnego. – Ale nie spodziewamy się, żeby odpływ klientów z tego powodu był znaczący – stwierdził Stypułkowski.

Zaprezentowany w 2013 roku system transakcyjny mBanku budzi skrajne emocje. Część klientów i specjalistów jego wdrożenie przyjęła bardzo entuzjastycznie. Inni krytykują go za tzw. wodotryski, czyli mnóstwo funkcji, z których się nie korzysta, a które przeszkadzają w codziennej obsłudze rachunku. Pojawiły się więc głosy, że część klientów nie będzie chciała go używać i że odejdzie do konkurencji, gdy możliwość zarządzania rachunkiem poprzez stary system zostanie im odebrana.

Jednak gdy to się stało skala odejść klientów była niewielka. Przedstawiciele instytucji liczą więc, że teraz będzie podobnie, choć obawy mają. Wskazuje na to choćby fakt, że na stronie głównej banku pojawiła się niedawno wersja demonstracyjna nowego systemu, skierowana właśnie do klientów byłego MultiBanku. Takie działanie ma na celu przekonanie ich do tej nowości. Wraz z przyjęciem nowego systemu transakcyjnego „multibankowcy” otrzymają też nową aplikację mobilną.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies