Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Getinu wypłacą gotówkę po zeskanowaniu palca

Bank podpisał umowę z firmą IT Card, budującą największą w Europie sieć bankomatów biometrycznych

Już dziś klienci Getin Noble Banku mogą korzystać z należącej do IT Card sieci bankomatów Planet Cash w tradycyjny sposób i na preferencyjnych warunkach. Natomiast za ok. dwa miesiące uzyskają też możliwość wypłacania gotówki bez konieczności używania karty. Wystarczy, że do odpowiedniego czytnika na urządzeniu przytkną swój palec.

Biometria nie jest obca właścicielom rachunków osobistych w Getinie. Używają jej w automatycznych oddziałach banku, nazywanych Getin Point i zlokalizowanych w centrach handlowych. Tam klienci mogą zarejestrować wzór naczyń krwionośnych, dzięki czemu później będą mogli korzystać z bankomatów bez karty. Osób, które już zarejestrowały się w bazie biometrycznej Getinu, jest kilkadziesiąt tysięcy. Wkrótce baza ta zostanie połączona z systemem IT Card, dzięki czemu bankomaty Planet Cash będą mogły rozpoznać klientów banku.

Planet Cash to jak na razie jedyna w Polsce sieć bankomatów wyposażonych w moduły biometryczne. Klient korzystający z tej technologii układa palec na czytniku a urządzenie rozpoznaje go na podstawie unikalnego i niepowtarzalnego wzoru naczyń krwionośnych. Po udanej identyfikacji następuje wypłata środków z rachunku klienta. Firma Hitachi, która wymyśliła i opatentowała wynalazek twierdzi, że nie da się go oszukać. Próba wypłaty pieniędzy na przykład palcem obciętym ofierze nie powiedzie się gdyż czytnik rozpozna, iż w żyłach nie płynie krew.

Biometrię naczyń krwionośnych wykorzystuje w Polsce również bank BPH. Czytniki zlokalizowane są w oddziałach tej instytucji. Obecnie z technologii tej korzysta ok. 150 tys. klientów BPH.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies