Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To się chyba nie przyjęło. Niewielu klientów zleciło rozliczenie podatków za pośrednictwem kont bankowych

Z usługi oferowanej przez trzy instytucje skorzystało zaledwie kilkanaście tysięcy osób

BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Raiffeisen Polbank. To trzy instytucje, których klienci już drugi rok z rzędu mogli zlecić rozliczenie podatku urzędowi skarbowemu za pośrednictwem bankowości internetowej. Wygląda jednak na to, że ta usługa się nie przyjęła. Z danych udostępnionych przez trzy wymienione instytucje wynika, że zdecydowało się na to łącznie tylko kilkanaście tysięcy klientów. Najwięcej w PKO BP – niemal 13 tys. BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank nie podają dokładnej liczby wniosków. Biura prasowe każdego z nich deklarują, że zdecydowało się na to kilkaset osób.

Przeczytajcie także: Handlowy wprowadza chatbota na Messengerze

Natomiast w ubiegłym roku nieprzyjemność rozliczenia podatku urzędowi skarbowemu zleciło 38 tys. Polaków. Z tym, że odbyło się to nie tylko przez bankowość internetową, ale także za pomocą Portalu Podatkowego. Nie wiadomo, ile takich osób było w tym roku. Biuro prasowe resortu finansów poinformowało, że dane na ten temat nie są jeszcze dostępne.

Przeczytajcie także: Lekki wzrost kwartalnych statystyk systemu Ognivo

Prawo do zlecenia przygotowania rocznego zeznania podatkowego dała ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatnicy mogą to robić wypełniając formularz PIT-WZ. We wniosku można wskazać m.in. kwoty kosztów uzyskania przychodu, ulgi rehabilitacyjnej, odliczenia z tytułu ulgi na dzieci oraz organizację pożytku publicznego, której chce się przekazać 1 proc. podatku. Złożenie wniosku przez serwis transakcyjny potwierdza się kodem jednorazowym, a w ciągu pięciu dni roboczych urząd skarbowy przesyła wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Można je odrzucić lub zaakceptować do 30 kwietnia roku rozliczeniowego podpisując np. Profilem Zaufanym.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies