Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto NicePay, nowa aplikacja, która ma Wam pomagać w comiesięcznym opłacaniu rachunków

Od stycznia, gdy operator usługi wdrożył ją komercyjnie, udało mu się pozyskać ok. 500 klientów

Pod marką NicePay kryje się aplikacja mobilna oferowana przez polski fintech 1Pay Poland, przypominająca agregator faktur otrzymywanych od różnych wystawców, takich jak operatorzy telefonów komórkowych, dostawcy prądu czy gazu. NicePay, po założeniu konta w systemie, umożliwia wygenerowanie unikalnego adresu e-mail użytkownika, który należy następnie podać swoim usługodawcom, aby przesyłali na niego faktury z aktualnymi płatnościami. Można też dodawać rachunki samemu korzystając z aparatu fotograficznego smartfona.

Przeczytajcie także: First Data przejęła obsługę kart Pocztowego

Z informacji przekazanych mi przez przedstawiciela 1Pay Poland wynika, że użytkownicy NicePay mają do wybory dwa tryby realizacji płatności za faktury. Pierwszy z nich to AutoPay. W tym trybie system automatycznie reguluje należności w ostatnim dniu roboczym przed wyznaczonym terminem. W trybie ręcznym użytkownik musi zatwierdzić płatności samodzielnie. Środki na pokrycie zobowiązań pobrane zostaną z rachunku podpiętej do aplikacji karty. Osoby korzystające z trybu ręcznego mogą też płacić za pomocą Blika.

Użytkownicy NicePay nie ponoszą kosztów stałych związanych z korzystaniem z aplikacji, ale każda płatność wiąże się z opłatą w wysokości 1 zł od faktury. Jak mówi Kamil Modro, szef 1Pay Poland, w najbliższych miesiącach NicePay zaoferuje swoim klientom kredyty ratalne na pokrycie rachunków o wartości do 2 tys. złotych. Spółka współpracować będzie przy tym z jednym z banków komercyjnych.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności udostępnią Blika

Na pierwszy rzut oka rozwiązanie wprowadzone pod marką NicePay przypomina podobną usługę oferowaną od kilku lat przez trójmiejską firmę Blue Media. Różnica jest zdaje się taka, że BM nawiązuje dwustronne kontakty z masowymi wystawcami faktur, dzięki czemu wymiana dokumentów jest prostsza, a przy tym organizowane są promocje zachęcające do korzystania z nowego sposobu opłacania faktur. Przedstawiciel 1Pay Poland deklaruje, że reprezentowana przez niego firma prowadzi rozmowy z kilkunastoma wystawcami dokumentów, którzy mają umożliwić swoim usługobiorcom zmianę adresu e-mail do wysyłki faktur poprzez aplikację NicePay.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies