Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość od Cinkciarza: aplikacja do przekazów pieniężnych w 24 walutach

Apka umożliwia przesyłanie pieniędzy m.in. na numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy

Cinkciarz udostępnił nową aplikację służącą do przekazów pieniężnych. Można je zlecać w jednej z 24 walut dostępnych w serwisie Cinkciarza. Apka na razie dostępna jest na urządzenia z Androidem, ale w ciągu kilku dni powinna się pojawić też w App Store dla użytkowników iPhone'ów. Nadawca przekazu nie musi znać numeru konta odbiorcy. Wystarczy, że poda w aplikacji jego adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Następnie system generuje informację o oczekującym przekazie i wysyła SMS lub e-mail do odbiorcy. Zawarty w wiadomości kod pozwala przyjąć przekaz. Odbiorca sam decyduje, czy chce dostać pieniądze na rachunek bankowy, czy też na konto walutowe w serwisie Cinkciarza.

Przeczytajcie także: Google Pay już nie blokuje kasoterminali we Wrocławiu

Jeżeli nadawca wysyła przekaz na rachunek bankowy, odbiorca nie musi rejestrować się i zakładać konta na stronie Cinkciarz.pl. Jeśli jednak nadawca zlecając przekaz wskaże numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy, ten, aby otrzymać pieniądze, takie konto będzie musiał założyć. Istnieje także możliwość odrzucenia przekazu, wówczas pieniądze wracają do nadawcy. To samo dzieje się, gdy w ciągu siedmiu dni od pierwszego powiadomienia odbiorca nie zaakceptuje przekazu.

Przeczytajcie także: Jedna aplikacja do logowania 21 polskich banków?

Niestety na stronie internetowej serwisu nie udało mi się znaleźć tabeli opłat i prowizji. Możecie jednak skorzystać z kalkulatora znajdującego się na stronie Cinkciarza. Dzięki niemu możecie sprawdzić, ile kosztuje przekaz konkretnej kwoty, ale nie dowiecie się jakie są zasady naliczania opłat. Okazuje się, że jeśli na przykład zdecydujecie się przesłać na konto bankowe tysiąc złotych, to prowizja wyniesie 2 zł. Natomiast jeśli zwiększycie kwotę do 5 tys. zł, prowizja wzrośnie do 10 zł. Musicie też liczyć się z prowizją dodatkową w przypadku przekazów na zagraniczne rachunki. W ramach promocji, do 4 maja Cinkciarz nie pobiera opłat z tytułu realizacji przekazów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies