Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF wpisuje giełdę kryptowalut na listę ostrzeżeń. BitBay zapewnia, że pieniądze klientów są bezpieczne

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła też zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia złamania prawa przez katowicką kryptogiełdę

KNF poinformowała przed chwilą o wpisaniu na listę tzw. ostrzeżeń publicznych firmy BitBay z siedzibą w Katowicach. To jedna z najbardziej znanych i największych na polskim rynku giełd kryptowalut. KNF złożyła także do katowickiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na prowadzeniu nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania tzw. pieniądza elektronicznego. BitBay oferuje prowadzenie rachunków rozliczeniowych np. w bitcoinach, a do niedawna sprzedawała także karty płatnicze. O tym, że KNF bada działalność BitBay, pisał dziś Dziennik Gazeta Prawna. W artykule nie podano jednak nazwy giełdy.

Przeczytajcie także: Dlaczego wszystkie karty płatnicze są takie same?

Firma BitBay odniosła się do sprawy na swoim profilu na Facebooku. Spółka napisała, że posiada opinie prawne, procedury i procesy, które gwarantują, że prowadzona przez nią działalność jest zgodna z prawem. – Instytucje państwowe nie wydają licencji dla tego typu usług w Polsce, dlatego też działamy zgodnie z najlepszymi standardami wyrażonymi w Kanonie dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce oraz politykami AML (dyrektywa przeciwko praniu pieniędzy) i KYC (przepisy nakładające obowiązek identyfikacji klientów), które zostały u nas wdrożone pomimo braku regulacji w tym obszarze – napisano w oświadczeniu.

Przeczytajcie także: Przez kilka najbliższych dni nie zatankujecie paliwa przez JustDrive

Ponadto BitBay zapewnia, że środki klientów są bezpieczne. – Każdy z naszych użytkowników posiada indywidualny wirtualny rachunek w złotych prowadzony przez bank. Obsługę depozytów oraz wypłat w dolarach i euro gwarantuje natomiast operator płatności, który jest podmiotem nadzorowanym i licencjonowanym przez KNF. Klienci naszej giełdy nie muszą obawiać się o swoje depozyty oraz dostęp do nich – informuje giełda w odpowiedzi na zarzuty KNF. BitBay powstała w 2014 roku w Katowicach. Umożliwia handel różnymi kryptowalutami m.in. bitcoinami czy litecoinami.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies