Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blockchain i kryptowaluty w Polsce. Pora sprawdzić, co wiecie na ten temat

Zanim zespół powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego wypowie się na temat cyfrowych pieniędzy, warto odświeżyć wiedzę na temat ostatnich wydarzeń w świecie kryptowalut

Kryptowaluty, a w szczególności bitcoin oraz technologia blockchain, w oparciu o którą powstał, to w ostatnim czasie bardzo gorący temat. Właściwie nie wiem, czy w świecie finansów można dziś znaleźć jakiś gorętszy. Mówi się i pisze o tym bardzo dużo, a temperaturę relacji podnoszą duże wahania kursów cyfrowych pieniędzy.

Przeczytajcie także: Test wiedzy na temat PSD II

Kwestia inwestycji w kryptowaluty to także problem, nad którym pochylają się polskie władze. Kilka tygodni temu tematem zajmowała się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Z kolei Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego prowadzą kampanię informacyjną na temat ryzyka związanego z lokowaniem oszczędności np. w bitcoinie. Premier Morawiecki poinformował zaś w tym tygodniu o powołaniu zespołu złożonego m.in. z ministrów, który ma zająć się kryptowalutami.

Przeczytajcie także: Kilka pytań w związku ze startem terminalizacji firm

Informacji na temat technologii blockchain i kryptowalut jest więc bardzo dużo i naprawdę niełatwo być na bieżąco. Najnowszy weekendowy quiz Cashless postanowiłem więc poświęcić temu tematowi. Mam nadzieję, że jeśli nie znacie odpowiedzi na wszystkie umieszczone w nim pytania, to ich poszukiwanie w internecie pozwoli Wam odświeżyć i uporządkować wiedzę na temat kryptowalut i blockchain. Zapraszam do zabawy. Wcześniejsze quizy Cashless znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
QUIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies