Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wrocław staje się powoli krajowym liderem rozwoju płatności miejskich. Nowe wdrożenie w stolicy Dolnego Śląska

Na początku marca w całym mieście ma działać ponad 150 nowych biletomatów, w których będzie można płacić kartami Mastercarda i Visy oraz Blikiem

Mieszkańcy Wrocławia, którzy cenią sobie płatności bezgotówkowe, będą mieli coraz więcej okazji do tego, by w życiu codziennym zastępować gotówkę nowoczesnymi instrumentami płatniczymi. Stolica Dolnego Śląska staje się bowiem polskim liderem pod względem zastosowania rozwiązań z zakresu smart cities w płatnościach. O najnowszym donosi Gazeta Wrocławska. W ciągu najbliższych tygodni na ulicach miasta staną 154 nowoczesne automaty biletowe. Będzie można w nich kupić bilety płacąc nie tylko gotówką, ale także kartami Mastercarda i Visy oraz Blikiem.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenie za 0 zł w Play Ubezpieczenia

Warto przypomnieć, że 8 marca we wszystkich wrocławskich autobusach i tramwajach ma ruszyć nowy system pobierania opłat za przejazdy. Mieszkańcy i turyści będą mogli zapłacić za podróż komunikacją miejską kartą zbliżeniową bez konieczności drukowania papierowego biletu. Wystarczy, że pasażer przyłoży kartę do kasownika wyposażonego w terminal zbliżeniowy. W ten sposób będzie można płacić za bilety jednorazowe i czasowe. Projekt powstaje przy udziale m.in. firmy First Data Polcard.

Przeczytajcie także: Do końca lutego terminale płatnicze w radiowozach

Natomiast w połowie bieżącego roku zmieni się system poboru opłat za postój w płatnej strefie parkowania. Obecnie we Wrocławiu można płacić za parkowanie gotówką lub kartą miejską. Trwa jednak procedura wyboru nowego operatora płatnej strefy, który będzie musiał zapewnić możliwość wnoszenia opłat za parkowanie także kartami płatniczymi. Dodatkowo w nowych parkomatach mieszkańcy Wrocławia będą mogli zapłacić bezgotówkowo karę za nieopłacenie postoju czy za przekroczony czas parkowania.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies