Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fenige szykuje dużą nowość. Wkrótce przelewy z karty na kartę wykonacie także visami

W sprzyjających okolicznościach nowa usługa zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku

Fenige to polski fintech, który od niedawna może pochwalić się posiadaniem wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji krajowej instytucji płatniczej. Jego głównym produktem jest system do przelewów typu P2P realizowanych z jednej karty bankowej na inną. Obecnie z usługi tej mogą korzystać wyłącznie użytkownicy kart Mastercarda. Ale wkrótce to się zmieni.

Przeczytajcie także: Liczba fraudów kartowych wzrosłą o jedną czwartą

Jak powiedział mi prezes Fenige Marcin Kopyś, kierowana przez niego firma pracuje już nad integracją z systemem Visy. Dzięki temu Fenige będzie umożliwiać transakcje P2P nie tylko pomiędzy użytkownikami kart Mastercarda, ale i pomiędzy posiadaczami kart Visy a także krzyżowo, pomiędzy osobami posługującymi się mastercardami i visami. Zdaniem prezesa spółki realne jest, że pierwsze transakcje z wykorzystaniem kart Visy zostaną zrealizowane w I poł. przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Visa stawia na płatności w transporcie

Dziś z usługi Fenige mogą korzystać wszyscy posiadacze kart Mastercarda. Jeśli przelewają pieniądze na dowolną kartę wydaną przez Aliora, Pocztowy, BZ WBK, Raiffeisen Polbank, Ideę, mBank, lub kredytową Pekao i PKO, pieniądze dotrą do odbiorcy w ciągu kilku minut. W przeciwnym razie – maksymalnie do końca następnego dnia. Przelew można zrealizować korzystając ze strony send4.me, monetia24.com lub innych partnerów w Polsce i za granicą. Transakcja krajowa kosztuje 1,3 proc. przekazywanej kwoty. W przypadku przelewu międzynarodowego – 2,5 proc. Obecnie za pośrednictwem systemu Fenige można przelać maksymalnie 4,4 tys. zł miesięcznie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies