Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak wygląda pierwsza w Polsce karta 3 w 1

W branży kosmetycznej popularne są produkty 2 w 1. Idea Bank idzie dalej. Proponuje trzy karty w jednym plastiku

Za kilka tygodni w ofercie Idea Banku znajdzie się zupełnie nowy produkt: karta, która jest jednocześnie kartą debetową powiązaną z rachunkiem osobistym, debetówką związaną z rachunkiem firmowym osoby prowadzącej działalność gospodarczą oraz biznesową kartą kredytową. Jej zdjęcie serwis Cashless.pl prezentuje jako pierwszy.

O tym, z którego rachunku dokonać transakcji, przedsiębiorca będzie decydował na etapie płatności wybierając odpowiednią opcję na terminalu. Podstawowym rachunkiem dla karty będzie konto firmowe. Jednak płacąc przedsiębiorca sam zdecyduje, czy należność pokryć z niego, czy z rachunku prywatnego, czy może z rachunku karty kredytowej. Jeżeli okaże się, że terminal do płatności w danym sklepie nie jest na tyle nowoczesny, aby umożliwić dokonanie wyboru, płatność zostanie wykonana z rachunku firmowego.

Po co taki wynalazek? – Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zazwyczaj posiadają dwa rachunki – firmowy i osobisty. Wielu z nich ma jeszcze kartę kredytową, wydaną na firmę, która służy jako dodatkowe źródło finansowania. Taki przedsiębiorca musi mieć w portfelu aż trzy karty, nawet jeśli wszystkie zostały wydane przez jeden bank. A do każdej z nich osobny PIN, a więc trzy kombinacje czterech cyfr, które trzeba zapamiętać. Aby ułatwić klientom dokonywanie płatności, czy wypłacanie gotówki z bankomatu, zdecydowaliśmy się połączyć te trzy karty w jedną z jednym PIN-em – mówi Katarzyna Siwek z Idea Banku.

Oprócz charakterystycznych funkcji zaszytych w mikroprocesorze karta od Idea Banku i MasterCarda ma też ciekawy wygląd – jest przeźroczysta. Wcześniej tego rodzaju plastik oferował BOŚ Bank. Natomiast z karty wielofunkcyjnej – debetowej i kredytowej w jednym plastiku, mogą korzystać klienci indywidualni Getin Noble Banku. Karta Visa SimplyOne jest w ofercie tej instytucji od marca ubiegłego roku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies