Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Co Wy wiecie o kartach płatniczych? Test dla zaawansowanych

Potraficie powiedzieć wszystko o współczesnych kartach płatniczych, a i ich historia nie ma przed Wami tajemnic? Tutaj możecie sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Zapraszam do quizu na ich temat

Karty bankowe są dziś instrumentem powszechnie używanym na całym świecie, w tym w Polsce. Zapewne większość z Was ma przynajmniej jedną w swoim portfelu, ale wielu czytelników ma ich więcej. Ale czy wiecie, kto pierwszy wydał kartę płatniczą? Jak nazywała się ostatnia polska karta? Jak duży udział w transakcjach bezgotówkowych kartami w Polsce mają obecnie płatności zbliżeniowe?

Przeczytajcie także: Sąd uchylił wyrok w sprawie interchange

Te i inne pytania znajdziecie w teście wiedzy na temat kart płatniczych, do którego Was zapraszam. Jeżeli o kartach wiecie wszystko, test ten nie powinien sprawić Wam większych kłopotów. Jeżeli natomiast pytania będą za trudne, poradzicie sobie korzystając z pomocy "wujka Google'a" albo przeglądając zasoby Cashless.

Przeczytajcie także: Zbliża się koniec karty bankomatowej w Polsce

Niniejszym testem serwis Cashless zapoczątkowuje cotygodniowe, piątkowe publikacje quizów na różne tematy związane z produktami i usługami, które na co dzień opisuje. Celem projektu jest nie tylko szerzenie wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych w finansach, ale także dobra zabawa, do której serdecznie Was zapraszam.

KATEGORIA
QUIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies