Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startuje Wielki eksperyment inwestycyjny Cashless. Kibicujcie dziennikarzom podczas nauki lokowania pieniędzy w fundusze

Przez najbliższe trzy miesiące dwaj redakcyjny koledzy, niemający doświadczenia w inwestowaniu oszczędności, będą uczyć się, jak to robić przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych

Tak źle jeszcze nie było. Oprocentowanie lokat w bankach jest najniższe w historii. Mimo to trzymacie tam coraz więcej pieniędzy. Przy 10 tys. zł zamrożonych na lokacie, miesięcznie zyskuje się w najgorszym razie niecałe 4 zł a w najlepszym 27 zł. To wkrótce może nie wystarczyć, by wygrać z inflacją.

Przeczytajcie także: Polacy chętnie korzystają z bankowości elektronicznej

Zastanawiacie się nad korzystniejszymi formami lokowania gotówki, ale boicie się związanego z tym ryzyka? Cashless ma dla Was propozycję. Dzisiaj uruchamiamy akcję edukacyjną "Wielki eksperyment inwestycyjny Cashless", w której dwóch dziennikarzy będzie relacjonować swoje pierwsze kroki w świecie funduszy inwestycyjnych.

Moi redakcyjni koledzy Piotr Dziubak i Tomasz Jurczak, tak jak przeciętny Kowalski, nie mają żadnego doświadczenia na rynku kapitałowym. Na co dzień piszą o wybranych sferach ekonomii, ale nie powoduje to, że automatycznie nabyli wiedzę i umiejętności potrzebne przy inwestowaniu własnych środków. Będą więc uczyć się, jak otworzyć rachunek w funduszu inwestycyjnym, jak go zasilić, jak podjąć decyzję, w co zainwestować, jakie wiąże się z tym ryzyko oraz jak zakupić jednostki uczestnictwa i reagować na zmiany ich wyceny. A wszystko to przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych dostępnych na polskim rynku.

Przeczytajcie także: Abecadło polskiego fintechu

Każdy z nich na początek będzie mógł zainwestować tysiąc złotych. Po zakończeniu akcji porównają swoje wyniki. Piotr i Tomek będą mogli korzystać z pomocy Przemka Rodka, który został oddelegowany do projektu przez partnera akcji edukacyjnej Cashless, czyli NN TFI. Zapraszam do śledzenia wpisów i wspólnej nauki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies